• Wędrówką życie jest człowieka...

  Gdzie ja jestem? FL2


  Otworzyłam oczy. Gdzie ja jestem? Ten poranny szok jeszcze długo mi towarzyszył. Musiałam po przebudzeniu odczekać chwilę, by uświadomić sobie, że Warszawa to tylko sen, a ja jestem tu w Deerfield Beach.

  Brak znajomości języka dobijał mnie. Paraliżował i odbierał radość życia. Adresu zamieszkania uczyłam się na pamięć kilka dni, wciąż mi coś uciekało... A listy pisałam codziennie. Zawsze chodziłam do jednej pani na poczcie. Ona już wiedziała, że kupuję znaczki do Polski i że nic nie rozumiem, więc się nie wdawała ze mną w gadki tak jak inni. Uśmiech od ucha do ucha i potok słów, a ja stoję jak wryta. Jedyne, co mogę zrobić to również wyszczerzyć zęby i wzruszyć ramionami.

  Deerfield to małe miasteczko, ale z dużym horyzontem :-), bo nie wiadomo, gdzie się zaczyna, a gdzie kończy, jak wszystkie wioski i miasteczka. Przepraszam, pomyliłam się - z jednej strony jest ocean. Pierwszego dnia siedzieliśmy na plaży cały dzień.

  Bosko! przecież tu wiecznie są wakacje!

  Słońce, plaża, szum oceanu oraz błękit nieba... i generalnie to wszystko. Więcej nic nie ma! Przeraźliwie dochodzi do mnie, że nawet chodników nie ma, więc i spacerujących ludzi też nie. Pustkowie samochodowe! Ja chcę do domu! Do gwaru miasta! Jestem mieszczuchem, lubię się przeciskać wśród ludzi, tłumu...

  justa

  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!