• Wędrówką życie jest człowieka...

  Przystanek Warszawa


  ♥ Jak to się stało, że znowu jestem w Warszawie? Nie wiem. Od dwóch lat wszyscy zadają mi to pytanie, na które ja sama nie znam odpowiedzi.

  Tęsknota - banalne słowo, które zmieniło moje życie. Tęsknota za Polską - jeszcze trudniej sobie wyobrazić te zapomniane uliczki gubiące się w serca krwawiących korytarzy. To dla nich zostawiłam Deerfield Beach. Jeśli raj istnieje, to właśnie tam. Za życia można dotknąć nieba bram, ujrzeć palmy kołysane wiatrem i papugi jak wróble siedzące na słupie... To było i minęło, ale kiedyś powróci. Teraz pełni nadziei żyjemy ucieczką stąd. Planujemy ją dokładnie i choć napotykamy same problemy, to walczymy o nasze szczęście. Oczami wyobraźni już widzę siebie w Saskatoon, mały domek, zapach kawy i spokój, którego mi tak brak. ♥

  4 komentarze:

  1. Będę pierwszym czytającym:-)

   OdpowiedzUsuń
  2. Zastanawiam sie czy tez bym zalowal, gdybym sie zdecydowal na powrot. Twoje przemyslenia otwarly mi oczy, dzikuje Justynko.

   OdpowiedzUsuń
  3. hej:)
   Super początek i wierze,ze będzie miał swój "happy end"....podziwiam Wasza wytrwałość:)Tylko tacy ludzie osiagna swój cel:)
   Brawo:)

   OdpowiedzUsuń
  4. Justynus moja kochana! Jestes cudowna kobieta, ktora zawsze idzie za glosem serca i w tym jest twoja sila! Obiecalas mi poranna kawe i dlugie godziny plotek i wypady tylko we dwie na zakupy :) Czekam na to tak bardzo jak ty! Nie wiem tylko czy najpierw my wybierzemy sie na polnoc ogladac u was zorze polarna, czy moze wy przyjedziecie do nas? Sciskam! Zadzwon do mnie koniecznie!!!

   OdpowiedzUsuń

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!