• Wędrówką życie jest człowieka...

  Wybory, ah te wybory...


  Zagłosowałam.

  Walczyły o to moje babki i prababki, aby kobieta miała prawo głosu. Mam.

  I co mi po nim, skoro nie ma na kogo głosować?

  Jesteśmy nie „za”, tylko przeciw. To jest nasz wybór. Mimo że głosujemy na partię X nie oznacza, że jest ona zgodna z naszymi przekonaniami. Niemniej ta Y jest jeszcze gorsza, więc z dwojga złego bez euforii, ale z poczuciem spełnionego obowiązku obywatelskiego - idę!

  Dziś jednak na przekór wszystkiemu na partię Z, a co... Gdzie dwóch się kłóci, trzeci korzysta. A nawet jeśli nie, to ja mam czyste sumienie, że nie po złości, nie z zawiści, nie wbrew sobie, a jednak z duchem patriotyzmu. I w wierze o lepsze jutro, które może kiedyś nadejdzie, czego wszystkim Polakom życzę.

  justa

  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!