• Wędrówką życie jest człowieka...

  Dziewiąty dzień pełen klęsk


  Weekend... Siedzenie w domu i gotowanie dla całej rodziny jest dla mnie bardzo zgubne. Właściwie nie jestem głodna, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, polubiłam nawet owsiankę. Wymieszana ze śliwkami i naturalnym jogurtem smakuje całkiem nieźle. Nie twierdzę, że to jest poezja smaku, ale da się przeżyć.

  Niemniej robienie śniadania, obiadu i kolacji dla dzieci to pokusa, której nie mogę się oprzeć. Tu wychodzi mój brak silnej woli. Zapach chrupiącego chleba unoszący się po kuchni i świeżo parzonej kawy zabił we mnie resztki zdrowego rozsądku i sięgnęłam po owoc zakazany :-( Na śniadanie oprócz owsianki zjadłam kromkę pieczywa chrupkiego z plasterkiem szynki gotowanej. Niby nic, a jednak... Na obiad do warzyw gotowanych i piersi z kurczaka dodałam ogórek konserwowy. Kolacji z tego wszystkiego i wielkich wyrzutów sumienia nie zjadłam.

  Problem mam też wciąż z piciem wody. Półtora do dwa litry to jest max, a powinnam więcej. Znacznie łatwiej jest mi utrzymać dietę w tygodniu, gdzie nie mam czasu nawet pomyśleć o jedzeniu. Zauważyłam też miłą rzecz, a mianowicie poczyniłam pewne oszczędności. Przygotowując posiłki w domu i nosząc je wszędzie ze sobą nie wydaję pieniędzy „na mieście”, gdzie właściwie codziennie coś kupowałam. Zaczęłam je odkładać z myślą tylko o sobie i po półtora tygodnia mam 55 złotych! Jestem w totalnym szoku! Na koniec pełnych dwóch tygodni, jeśli odnotuję spadek chociaż dwóch kilogramów, zaoszczędzone pieniądze wydam na manicure i położę sobie lakier hybrydowy!

  Niemniej teraz muszę koniecznie pohamować swoje słabości i nie reagować na zapachy z kuchni, tylko skoncentrować się na diecie i programowych wytycznych. A przede mną wciąż jeszcze kusząca niedziela.

  Najwięksi kusiciele! Nie dajmy się!

  2 komentarze:

  1. Oj tak te zapachy w domu i patrzenie jak ktoś je coś pysznego nie jest przyjemnie.

   Nie dobrze, że się skusiłaś ale myślę, że bardziej nie dobrze, że zrezygnowałaś z kolacji. Może trzeba było tylko ciut zjeść, ale jednak zjeść o wyznaczonej porze białko.

   Też zauważyłam, to zjawisko lekkich oszczędności :) Masz już cel i dąż do tego dalej wytrwale :):)

   OdpowiedzUsuń
  2. Oszczędności są :-) małe bo małe ale to cieszy. Ja właśnie za zaoszczędzone pieniądze kupiłam sobie tusz do rzęs MAXFACTORA :-)

   OdpowiedzUsuń

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!