• Wędrówką życie jest człowieka...

  Paląca woda


  Woda = życie.

  Ameryki nie odkryłam, ale jak to jest możliwe, że ja nie cierpię jej pić? Koleżanka z pracy po dosłownie chwili nie ma już pół butelki, a ja ledwo co z niechęcią odkręciłam nakrętkę!

  W każdej diecie jak i bez niej, dla zdrowia i urody woda jest najważniejszym elementem, a mi schną po niej usta i napić się nią nie mogę.

  Oczywiście zmuszam się teraz. Stoi obok mnie całymi godzinami i... no właśnie, niczym mnie nie kusi :-( Ani smakiem, ani zapachem, ani kolorem. Biorę pierwszy łyk, następny i wszystko to jakby za karę.

  Wiem, że to jeden z ważniejszych elementów diety, a ja mam zamiar buciorami wepchać się na kończącą tę edycję galę i pokazać, że i ja mogę - a co najważniejsze - potrafię zapanować nad sobą.

  Chcę przejąć kontrolę nad swoim ciałem, a nie być niewolnikiem własnych ograniczeń. Żeby chociaż jakieś fajne i dobrze skrojone ciuchy dla nas grubasków robili! To nie... Zawsze to będzie worek i to jeszcze w najbardziej makabrycznym zestawieniu kolorystycznym.

  Wracając do wody, to odkryłam sposób - co dwa dni będę zwiększać jej ilość o jedną szklankę. Na razie jestem w stanie wypić 1,5 litra w ciągu dnia, plus jedną kawę i jedną herbatę. Jak już dojdę do wprawy w piciu wody i nabierze ona dla mnie smaku, jak zacznę się nią delektować, to wtedy wszystkim to z wielką radością obwieszczę i zrobimy sobie water party!

  A na razie woda = fantastyczna Beata Kozidrak :-) Enjoy!


  3 komentarze:

  1. Są rzeczy w życiu do których przywykamy i potem się dziwimy jak można było nie lubić. Ale są i takie do których pomimo usilnych starań się nie da (ja mam tak z jogurtem). Mam nadzieję, że w Twoim przypadku będzie to ten pierwszy przypadek :)
   No i oczywiście tradycyjnie trzymam kciuki :)

   OdpowiedzUsuń
  2. a ja wodą się zalewam bez większego trudu, jogurt uwielbiam, z mięchem jest trochę problemów, ale daję radę, lecz... największym problemem okazało się regularne jedzenie. Wariacki tryb życia, wariacki tryb pracy i przez to walka o regularność posiłków jest ciężka. Także widzicie - każdy ma coś:), żeby nie bylo za lekko ;)

   Trzymam kciuki i podczytuję zaciekawiona.

   Uściski,
   /madame

   OdpowiedzUsuń
  3. To prawda, ja walczę z kilkoma rzeczami a właściwie ze wszystkim co jest zalecane przez Gacę. Woda - to koszmar, ale po 3 tygodniach, ba nawet 4 wypijam 2 litry dziennie, siłownia - jeszcze się nie zapisałam:-( - ale chodzę i robie brzuszki...więc wlaściwie tylko ściśle jedzenia się trzymam. Nowy rok i nowe postanowienia - radę trzeba dać w końcu walczę o swoje dobre samopoczucie!

   OdpowiedzUsuń

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!