• Wędrówką życie jest człowieka...

  Coca-Cola - smak luksusu


  coca cola 10 Worth Knowing Facts About Coca Cola
  Będzie wielkie przyjęcie! - powiedziała mama uśmiechając się. Na stole pojawiły się paluszki słone
  (żerańskie) - moje do tej pory ulubione. Zwłaszcza maczane w maśle - mało dietetyczne. Często wtedy wyobrażałam sobie, że jem lody :-) Skończyłam klasę trzecią i szłam już do czwartej. Podstawówka to okres, który chętnie wymazuję z pamięci, ale to spotkanie z sąsiadką pamiętam po dziś dzień. A to dlatego, iż na uczcie obok paluszków pojawiło się coś, co mną zawładnęło i skrajnie uzależniło. Napój brązowy, niby też z bąbelkami jak Ptyś, ale zupełnie inny...

  Did you know every second more than 15000 Coco Cola Drinks are being consumed in the World? Which makes it 1.6 Billion 8 oz. Coco Cola servings every day in the World?
  coca cola 10 Worth Knowing Facts About Coca ColaPamiętam dokładnie jej smak. Tą niesamowitą roskosz i szum gazu obijający się o szkło. Pierwszą szklankę coca-coli piłam z zamkniętymi oczami . Do dziś dzień przymykam oczy pijąc ją, jakby to był pocałunek z ukochanym mężczyzną.

  coca cola 10 Worth Knowing Facts About Coca ColaWtedy jeszcze nie wiedziałam, że ten płyn będzie niezastąpionym elementem codziennej diety. Czułam tylko niesamowitą radość, spokój i spełnienie. Bąbelki pękały radośnie w przełyku, nucąc rytmicznie szept niepohamowanej pokusy: „napij się więcej”. To był smak luksusu przez duże L.

  coca cola 10 Worth Knowing Facts About Coca ColaPrzez wiele lat zbierałam grosz do grosza, aby po szkole kupić sobie colę. Prawdziwą rewolucję, przygodę i szaleństwo niekontrolowanej rozkoszy smakiem dał mi pobyt w Anglii. Tam nic innego poza colą i winem nie piłam - zapomniana była słynna 5 o'clock herbatka...

   Coca-Cola used to contain cocaine till 1905, but was removed due to public concern.

  coca cola 10 Worth Knowing Facts About Coca ColaNic, dosłownie nic nie było i nie jest ani też nie będzie w stanie przekonać mnie, że cola jest niezdrowa! Ileż to ona cierpień odjęła przy wszystkich sensacjach i grypach żołądkowych! Uratowała nas nawet, gdy zaczął palić się samochód... Cola przez ostatnie dwadzieścia lat towarzyszyla mi wszędzie :-) aż do momentu, kiedy to zaczęłam się odchudzać.

  coca cola 10 Worth Knowing Facts About Coca ColaOczywiście w diecie jest dozwolona cola diet, czy też zero... Niemniej ja jestem uzależniona od jej klasycznego smaku i nie potrafię wypić innych. Nie umiem zdradzić.

   Did you know Coca-Cola was initially green? Today the other name of trademark Coco Cola is the Red Empire
  coca cola 10 Worth Knowing Facts About Coca ColaLeczenie uzależnienia jest bardzo ciężkie. Stąd moje problemy z wodą. To tak jakby z mercedesa przesiąść się na malucha. Niemniej wytlumaczyłam sobie, że teraz tak trzeba. Po tylu latach przygody, radości i spełnienia, które kryło się w każdym łyku pozostaje mi pogodzenie się z nudno-zdrową wodą. Teraz po dwóch miesiącach woda stała się odruchowym nawykiem, ale...

  coca cola 10 Worth Knowing Facts About Coca Cola...jak ukończę program odchudzania to Cola-Cola znów powróci, niemniej w ograniczonej bardzo ilości :-) Pozostawię ją sobie na specjalne okazje, aby pamiętać te wszystkie ważne chwile i wtedy specyficzny odgłos otwierającej się butelki, szum wesoło pluskającego gazu i ekstaza przy przełykaniu będzie moim jak za dawnych lat smakiem luksusu i chwilą niezapomnianej bezgranicznej wolności...

    Coca Cola is the most recognized word in the World after the word “OK”. Isn’t that amazing?  

  coca cola 10 Worth Knowing Facts About Coca Cola Coca Cola can be used to clean toilet, removing grease stains and to loosen rusty bolts but who is going to do this :-) :-) :-)

  11 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!