• Wędrówką życie jest człowieka...

  PĄCZEK contra KARCZEK


  Walentynki, teraz tłusty czwartek, a tu człowiek na diecie. Ominęły mnie czekoladowe serduszka i ciasteczka dekorowane lukrem przez dzieci. Niemniej nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło (angielski idiom - every cloud’s got a silver lining). Na walentynki dostałam od męża ulubione perfumy. Ostatnio takie kupiłam sobie w USA,  a to tylko dlatego, że tu mi szkoda kasy (za oceanem kosztują max 35$, a w ekskluzywnej perfumerii 60$ - tu zaś ponad 300 zł. Paranoja!). Ale nie wnikam, prezent jest prezentem i bardzo się cieszę, bo zapach ten przypomina mi szum oceanu i żar z nieba, a tego brakuje mi teraz najbardziej.

  Zapach zapachem... ale motywacja, że latem będę wyglądać jak człowiek... Ehhh...jest wielka :-)
  Warszawa jest zaśnieżona i jak widać wszyscy są bardzo stęsknieni za zimą, bo nikomu nie przeszkadza brodzenie w zaspach i odśnieżanie nie jest potrzebne. Ja tez widzę w tym jasną stronę, bo mogę spalić więcej kalorii spacerując i mam zakwasy na łydkach. Ale w sumie nie o tym chciałam napisać, a o pączkach, bo nie każdy wie, że pierwsze polskie pączki wcale nie były słodkie. Miały postać nadziewanego słoniną chlebowego ciasta, smażonego na smalcu tak jak karkówka - jak widać jedno z drugim ma wiele wspólnego! LOL! Do tego podawano je z tłustym mięsiwem i oczywiście zapijano wódką.

  I jak to nie tęsknić na słonkiem??? Czy ktoś wie???

  Dziś jest tłusty czwartek - zamiast pączka zjedz na smalczyku smażony karczek!  

  I to jest moje motto, bo właśnie zaczęłam pierwszy z pięciu dni diety tłuszczowej, która jak niejednokrotnie wspomniałam, należy do moich ulubionych. Aby wczuć się w klimat „świętowania”, zrobiłam kotleciki mielone, które wyglądają jak małe pączusie. I tym optymistycznym akcentem wszystkim Wam dziś życzę SMACZNEGO i pamiętajcie, że jeden pączek ma od 200 do 300 kalorii.

  Oprzyj się słodkiej pokusie !

  6 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!