• Wędrówką życie jest człowieka...

  Zróbmy to razem! Odsłońmy nasze brzuchy :-)


  Namawiam wszystkich gorąco do podjęcia nowego wyzwania. Ja zaczynam już dziś! Zdjęcie brzuszka zrobiłam, aby porównać go z new look za 42 dni!

  O ćwiczeniach na mięśnie brzucha wiemy niemal wszystko - a jednak ja niedawno (bo w sumie wcześniej chyba mnie to aż tak nie pasjonowało) dowiedziałam się o Areobicznej 6. Zestaw ćwiczeń jest autorstwa Joe Weidera, twórcy zawodów kulturystycznych Mr.Olympia i Ms. Olympia. Mam w sumie tylko jeden problem: czy połączyć te ćwiczenia z planem jaki wyznaczył Pan Gaca, czy też na chwilę odstawić standardowe brzuszki.

  Areobiczna 6 składa się z sześciu ćwiczeń w jednej serii. Wykonuje się je jedno po drugim, bez żadnych przerw na rozluźnienie mięśni . Najważniejszym przy tym treningu jest moment zatrzymania ruchu na 2-3 sekundy wtedy, kiedy mięśnie są najbardziej napięte.

  Aby osiągnąć zamierzony efekt - wzmocnienie mięśni brzucha - program powinien trwać sześć tygodni, w czasie których trzeba ćwiczyć codziennie. Jeśli wytrwam, to na pewno podzielę się z Wami obserwacjami.

  Na razie koleżanka z pracy podjęła ze mną to wyzwanie, niemniej zachęcam wszystkich. Róbmy coś dla siebie i dla zdrowia, aby sens życia nie ograniczył się tylko do:

  Sens życia
  Po śniadaniu jest obiad, po obiedzie kolacja,
  To dla wielu sens życia i jedyna w nim racja.

  Ćwiczenie 1
  Kładziemy się na podłodze, ręce wyprostowane wzdłuż tułowia. Unosimy raz jedną, raz drugą nogę, tak by utworzyła kąt 90 stopni. Wraz z uniesieniem nogi, podnosimy barki, tak by tułów pozostawał w pozycji leżącej. Dotykając rękoma kolana pozostajemy w tej pozycji przez 3 sekundy.
  Ćwiczenie 2
  Jego wykonanie jest bardzo podobne do ćwiczenia 1, z tą różnicą, że podnosimy dwie nogi naraz. Dotykając dłońmi kolan, wytrzymujemy w tej pozycji 3 sekundy.
  Ćwiczenie 3
  Ćwiczenie adekwatne do ćwiczenia 1, z tą różnicą, że tym razem ręce kładziemy splecione za głowę. Podnosimy raz jedną, raz drugą nogę, przytrzymujemy na 3 sekundy.
  Ćwiczenie 4
  Tym razem analogicznie do ćwiczenia 2, ale splatamy ręce za głową, na karku.
  Ćwiczenie 5
  Z rękoma na karku, unosimy barki, napinając mięśnie brzucha. Wykonujemy nożyce.
  Ćwiczenie 6
  Unosimy tułów i dwie wyprostowane nogi i w takiej pozycji wytrzymujemy 3 sekundy.  6 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!