• Wędrówką życie jest człowieka...

  Bo we mnie jest seks...


  Kogo zmysłów pożogą ogarnie, już ten,
  Nie zazna już ten,
  Co spokój i sen.
  Lecz gdy ofiarę
  Trawię pożarem
  I żądzą suszę,
  Wiem, żem ja cała
  Nie tylko z ciała,
  Że oprócz ciała mam przecież i duszę!
  Bo we mnie jest seks,
  Jak chwast ją zagłusza.
  Nikt nie wiem, że jest
  Pod seksem i dusza.
  Więc o takim wciąż marzę, co całość ogarnie
  I duszy latarnie
  Ze zmysłów wygarnie.
  Takiemu ja oddam wśród łez
  I duszę, i seks!


  I tak kochani... Mam nadzieję, że doskonale pamiętacie tę piosenkę. Wspominam ją dlatego, że przy diecie taka ważna kwestia jak seks nie może być pominięta. Nie sądzicie? Wiosna nadchodzi, a z nią wycieczki do lasu, na łąkę czy plażę. Czułości na łonie natury - jak najbardziej, bowiem tlen przyśpiesza spalanie kalorii :D 

  Druga ważna rzecz to aktywność. Często zmieniajmy pozycję, postarajmy się wyżej podnieść nogi czy też... i tu liczę na każdego indywidualną wyobraźnię :D 

  Śmiejecie się? Zupełnie niepotrzebnie, bo liczby mówią same za siebie! 

  - Przeciętny stosunek, taki średnio namiętny, to wydatek energetyczny około 400 kcal - mówi seksuolog dr Stanisław Dulko. - Ale przy wymyślniejszych technikach może to być nawet i 1000 kcal! Dietetyk dr Magdalena Białkowska dodaje: - Aby stracić ok. 1 kg w ciągu tygodnia, potrzeba mieć na minusie ok. 6 tys. kcal. Czyli należałoby tracić ok. 850-900 kcal dziennie. A jeden kilogram mniej tygodniowo to dla odchudzających się idealna propozycja.
  Nie mogłam tego tu nie umieścić.
   Mój ulubiony serial.
  Genialny.
  SEX IN THE CITY

  11 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!