• Wędrówką życie jest człowieka...

  Nie mamy dziarskich minek, bo nie jemy witaminek


  W sumie powiedzenie, że każdy z nas nie będzie w tym przypadku prawdziwe, bo znajdą się tacy, co nie będą wiedzieli o czym mówię :-) Niemniej ja do dziś pamiętam słowa piosenki: „witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki, wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki” oraz jak na tamte czasy bardzo zdrowy i kolorowy teledysk, gdzie dzieci biegają wokoło gigantycznych ogórków i marchewek... Generalnie Fasolki to same hity jak „Ogórek” czy „Mydło lubi zabawę” albo „Fantazja”... Eh, co to były za czasy! Człowiek bawił się na całego, nie miał komputerów i innch bajerów, biegał całymi dniami po podwórku, zjadał jabłka z ogryzkami i niekiedy robakami, robił fikołki na trzepaku, który zazwyczaj umiejscowiony był na tyłach śmietnika :-)

  Teraz dzieci nucą Bibera i wcinają sztucznie barwione, pełne chemicznych substancji witaminki, nawet robaki z jabłek pouciekały, a już nie wspomnę o nagonce, aby broń Boże nie jeść ogryzków i pestek! A to przecież w nich jest najwięcej witaminy B17, która zapobiega powstawaniu raka...

  Tak to kochani jest. Moja prababcia zmarła jak ja pisałam maturę. Pokolenie rocznika 40-50 jeszcze się jakoś trzyma, nas już łamie to tu czy tam i wciąż się słyszy o chorobach, które przychodzą dużo za wcześnie... Jeśli zaś nic z tym nie zrobimy, nasze dzieci nie dożyją pięćdziesiątki!

  Zatem ja jako matka trzech synów apeluję do rodziców - przejrzyjmy na oczy! Zwróćmy uwagę na to, co dajemy naszym pociechom do jedzenia, picia i czym się bawią. Poszukajmy na rynku suplementów o naturalnych składnikach, nie wciskajmy witamin, które poza nazwą nie mają nic wspólnego ze zdrowiem. Taniej i łatwiej jest zapobiegać chorobom niż je leczyć. Piszę o tym, bo chcę przedstawić Wam suplement dr. Rath'a jako alternatywę dla witamin witaminopodobnych :-)

  Z serca polecam tym, którym nie jest obojętne życie własnego dziecka:

  Dr. Rath VitaKids™ – chocco

  Vitacor Junior

  Program podstawowy dla wszystkich, którzy chcą więcej!

  Właściwa i zbilansowana dieta jest warunkiem zdrowego rozwoju, witalności i dobrego samopoczucia od dzieciństwa do późnej starości. Ważną część zbilansowanego jadłospisu dla osób w każdym wieku powinny stanowić warzywa i owoce – źródło komórkowych składników odżywczych. Są one również zdrową przekąską, którą można spożywać w ciągu dnia.
  Zapotrzebowanie na składniki odżywcze rośnie w określonych sytuacjach życiowych i na różnych etapach rozwoju np. w okresie rozwoju i wzrostu młodzieży, przy stresie lub podczas uprawiania sportu wyczynowego.
  Niedostateczne zaopatrzenie może być spowodowane np. jednostronnym odżywianiem o niskiej zawartości witamin, minerałów i innych niezbędnych składników odżywczych.
  Dr. Rath VitaKids™ zawiera określone witaminy, minerały i inne mikroelementy i stanowi wkład w zrównoważone zaopatrzenie organizmu w ważne substancje odżywcze.
  Dr. Rath VitaKids™ zawiera synergię określonych składników odżywczych dla uzupełnienia dziennej diety.
  Dobór komórkowych składników programu Dr. Rath VitaKids™ oparty jest o sprawdzony już skład Programu podstawowego Vitacor Plus™ i zasadę naturalnej synergii poszczególnych komponentów.
  Dr. Rath VitaKids™ jest Programem Zdrowia Komórkowego w formie tabletek do ssania. Taki rodzaj tabletek jest szczególnie lubiany przez dzieci i młodzież, dlatego Dr. Rath VitaKids™ umożliwia celowe uzupełnienie diety dla młodszej generacji. Pastylki te można również bez problemu rozgryźć, co stanowi szczególne ułatwienie dla osób mających trudności z połykaniem dużych tabletek multiwitaminowych.
  Dr. Rath VitaKids™ nie zawiera sztucznych substancji słodzących. Dr. Rath VitaKids™ zawiera fruktozę (cukier owocowy) a szczególny smak zawdzięcza dodatkowi naturalnego kakao.

  Zalecana dzienna porcja dla grup wiekowych:

  4 – 6 lat:
  2 tabletki do ssania w porze posiłków
  7 – 12 lat:
  4 tabletki do ssania w porze posiłków

  Skład jednej tabletki Dr. Rath VitaKids™:

  witamina C36,5 mg
  witamina E7,27 mg
  witamina A (jako beta-karoten)39,6 mcgRE
  witamina B10,58 mg
  witamina B20,58 mg
  witamina B33,75 mg
  witamina B53,33 mg
  witamina B60,83 mg
  witamina B121,67 mcg
  witamina D30,27 mcg
  kwas foliowy7,50 mcg
  biotyna5,42 mcg
  L-lizyna9,17 mg
  L-arginina3,33 mg
  L-cysteina2,92 mg
  wapń50,0 mg
  magnez3,5 mg
  potas16,7 mg
  cynk0,58 mg
  mangan0,11 mg
  Kupfer30,0 mcg
  selen1,67 mcg
  chrom0,83 mcg
  molibden0,34 mcg
  koenzym Q100,58 mg
  bioflawonoidy cytrusowe8,33 mg
  naturalny kompleks tokoferoli0,62 mg
  naturalny kompleks karotenoidów5,7 mcg


  Vitacor Junior

  Vitacor Junior

  Program wprowadzający

  Vitacor Junior jest suplementem przeznaczonym do uzupełnienia diety dzieci i młodzieży, jak również dorosłych, którzy chcą doświadczyć pierwszych pozytywnych skutków zdrowotnych płynących z suplementacji.
  Produkt ten powstał na bazie programu podstawowego Vitacor Plus w zredukowanej formie. Zawiera specyficznie dobrane dawki synergistycznej kombinacji witamin, minerałów, aminokwasów i innych składników odżywczych do syntezy i funkcji kolagenu, ochrony antyoksydacyjnej komórek, jak również do produkcji bioenergii komórkowej.

  Zastosowanie

  Vitacor Junior przeznaczony jest do uzupełnienia dziennej diety:
  • wspomaga ważną funkcję metabolizmu każdej komórki organizmu i zapewnia zaopatrzenie w bioenergię
  • usprawnia procesy niezbędne w budowie komórek krwi, kości, jak również w budowie i utrzymaniu stabilności kolagenu i tkanki łącznej
  • wzmacnia ochronę komórek przed wolnymi rodnikami i toksynami

  Sposób użycia

  Dorośli
  3 x dziennie 1 tabletka
  Dzieci i młodzież
  4–6 lat 2 x 1/2 tabl. dziennie
  7–12 lat 2 x 1 tabl. dziennie
  od 13 lat 3 x 1 tabl. dziennie
  Opakowanie zawiera 90 tabletek

  Jedna tabletka Vitacor Junior zawiera:

  witamina C100 mg
  w tym palmitynian askorbylu28,4 mg
  witamina E14,6 mg
  witamina A (jako beta-karoten)79,2 mcg RE
  witamina B11,2 mg
  witamina B22,2 mg
  witamina B37,5 mg
  witamina B56,7 mg
  witamina B61,7 mg
  witamina B123,4 mcg
  witamina D30,6 mcg
  kwas foliowy15 mcg
  biotyna10,9 mcg
  L-prolina18,4 mg
  L-lizyna18,4 mg
  L-arginina6,7 mg
  L-karnityna5,9 mg
  L-cysteina5,9 mg
  wapń14,2 mg
  magnez6,7 mg
  potas3,4 mg
  cynk1,2 mg
  mangan217 mcg
  miedź55 mcg
  selen3,4 mcg
  chrom1,7 mcg
  molibden0,7 mcg
  inozytol5,9 mg
  koenzym Q101,2 mg
  fosfor2,5 mg
  piknogenol1,2 mg
  bioflawonoidy cytrusowe16,7 mg
  naturalny kompleks tokoferoli3,7 mg
  naturalny kompleks karotenoidów8 m  3 komentarze:

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!