• Wędrówką życie jest człowieka...

  Pozabijać i już!


  Z wiekiem robię się mniej tolerancyjna dla wandalizmu i okrucieństwa - głupio to zabrzmiało, bo brzydzę się przemocą, niemniej... czasami, zdarzało mi się coś tłumaczyć złym dniem i humorem, bo przecież nie sposób śmiać się od ucha do ucha w czasach, kiedy pogoń za pieniądzem jest numerem jeden, co sprawia, że zatracamy człowieczeństwo w całym słowa tego znaczeniu - prawda?

  Sama miewam takie dni, że o byle co się złoszczę i jestem w stanie roznieść każdego, kto stanie mi na drodze, nawet własne dzieci, a o mężu już nie wspomnę! Jednak emocje należy opanowywać zwłaszcza, że Bóg dał nam rozum i obdarzył nas całą gamą uczuć, abyśmy swoje zwierzęce zachowania hamowali.

  Przed chwilą przeglądając wiadomości - obowiązkowo jako warszawianka na Wawalove - natrafiłam na informację o pobiciu 22-letniego chłopaka w pociągu. Grupa ludzi poprosiła go o 5 zł, które oczywiście on im dał. Po chwili spostrzegł, że nie ma kurtki, więc poszedł za nimi prosząc, by ją mu oddali. Oni zaś pobili go i wyrzucili z pociągu!

  Jak śmie gówniarz prosić o swoją kurtkę! Niesamowite! Sprawcy zostali zatrzymani - ale co z tego? Zapewne już jutro będą wszyscy na wolności, bo przecież nic takiego nie zrobili, prawda? A tu człowiek dwadzieścia lat temu pociągnął fire alarm (kto nie wie, o czym mówię, niech poszpera na blogu) i uważają go za niebezpiecznego kryminalistę, którego broń Boże nie można wpuścić do Kanady, bowiem stanowi potencjalne zagrożenie dla spokojnych sąsiadów!

  A tych z pociągu? Obić, obić i jeszcze raz obić, potem wypuścić na wolność, a najlepiej połamać ręce, aby drugi raz zastanowili się, zanim coś ukradną czy kogoś uderzą!

  I gdzie ta sprawiedliwość - pytam?  3 komentarze:

  1. Ze sprawiedliwoscia jest jak z Yeti, niby wszyscy slyszeli, ale nikt nie widzial ;-) JK

   OdpowiedzUsuń
  2. No ale to chyba różne systemy monetarne :(

   Aneta

   OdpowiedzUsuń
  3. Kochana ja też jestem za "oko za oko ząb za ząb"!. Co takim zdemoralizowanym matołom da dołek na 24h, czy nawet kilka lat za kratami. Czy ktoś kto dostał 500zł mandatu za prędkość zwolni na ulicy? Polska to dziwny kraj i jedyny w swoim rodzaju. Dla naszej policji i prokuratury najważniejsze to -STATYSTYKA-
   Patrycja

   OdpowiedzUsuń

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!