• Wędrówką życie jest człowieka...

  Zimowe ferie z trollem za drzewem


  W ostatni tydzień lutego dzieci mają ferie zimowe. Jeszcze w tym roku nie zorganizowane, bo dopiero poznajemy „tereny” norweskie, ale równie udane.

  Pogoda nas rozpieszcza! Zupełnie jak bogaczy! I tak właśnie się czujemy, bo jakże inaczej?

  Dosłownie słońce otula nas ciepłym ramieniem i zaprasza do zabawy na powietrzu. Chodzimy na długie spacery krętymi uliczkami, wdrapujemy się na górę, by w końcu stanąć u jej skalisto-zielonego podnóża i delektować się uspakajającymi widokami. Jest błogo i cicho, tak bardzo inaczej niż w Warszawie... Czy tęsknię za nią? NIE! Jedynie co, to poszłabym do polskiego „shopping centrum”, bo tu jest wszystko cholernie drogie, no i połowę moich ulubionych rzeczy nie ma... To jednak sprawa przyzwyczajenia. Nauczę się i tu prowadzić sprawnie dom, kwestia czasu... Niczego innego tylko czasu! :-)

  Ostatnio przypatrując się wzniesieniu tuż za naszym blokiem zastanawiałam się, kto mieszka tak wysoko, bo przez drzewa jak małe świetliki przebijało się światło. Wczoraj odkryłam, że to latarnie. Ścieżka, szlak górski jest oświetlony! Niesamowite... Dziś zatem pójdziemy z dziećmi o zmierzchu. Kto wie, może w gęstych krzakach, tam za drzewami ujrzymy legendarnego mieszkańca norweskich lasów - trolla?

  Dzieci jak dotąd wierzą w jego istnienie, co jest dla mnie niezmiernie przydatne, bo zanim coś napsocą zastanowią się. Przecież nikt nie chciałby być porwany przez tego „człowieka z lasu” i mieszkać w domku na kurzej łapce bez gier komputerowych... A o tym, że to przyjazne istoty, te norweskie trolle... Cicho sza! Niech się pociechy nadal boją ;-)  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!