• Wędrówką życie jest człowieka...

  KARAMBA!


  Deszcz, deszcz i deszcz! 

  Na całym świecie ludzie maja depresję, gdy wciąż kapie im na głowę. Zupełnie inaczej jest w Bergen. Czym deszcz jest dla bergeńczykow zrozumiemy, kiedy zatkamy sobie nos i wstrzymamy na dłuższą chwilę oddech. 

  Powietrzem! 

  Zakładają oni te swoje skafandry przeciwdeszczowe, gumowce, kapelusiki i w drogę... a raczej na szczyt, bo miasto otoczone jest siedmioma górami. Niesamowite jest to, że Bergen może do złudzenia przypominać bajeczne miejsce za siedmioma lasami naszej wyobraźni. Piękna przyrody nie da się opisać słowami, choć samo miasto jest stare i niezbyt zadbane. Wypuszczając sie poza centrum możemy zaobserwować nagminne niedbanie o to, co wokół nas. Krzewy, papiery, kwitnące już żonkile, wodospady, puszki, drewniane domki na kurzej łapce zawieszone na jednej z wielu skal i kolorowe Norki w gumowych odzieniach :-) To jest teraz mój dom, a ja czuję się jak bohater odkurzonej po latach cudnej opowieści pod tytułem „Justa w krainie deszczowców” :-) Karamba!
  -HUNTER- 

  Męskie wydanie :D 
  6 komentarze:

  1. Oj,tak,tak... Kraina deszczowców to bardzo trafne określenie :):):)

   OdpowiedzUsuń
  2. Posylam pare promyczkow slonca z Floryday, moze doleca do Was na fjordy do srody? Kuba.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Kuba, w moim domu już zagościło słonko :D wystarczy, że widzę tu Ciebie:D

    Usuń
  3. Chetnie bym sie wybrala do krainy deszczowcow!

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Zapraszam! Zapraszam wszystkie uśmiechnięte osoby! Uśmiechem przegoimy deszcz! w grupie siła:D Cieszę, się że Jolu tu jesteś! Dziękuję.

    Usuń

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!