• Wędrówką życie jest człowieka...

  Uwaga: pracodawca - oszust!
  Internet sprawił, że poszukiwanie pracy jest dziecinnie proste - jedynie co musisz to tylko kliknąć myszką. Niestety ma to swoje minusy, bo oszuści jak grzyby po deszczu wyrośli, kusząc nas pięknie brzmiącymi, aczkolwiek nieprawdziwymi ofertami pracy.

  Możesz ochronić swoje dane osobowe, godność i uniknąć przykrości przyglądając się bliżej takiej ofercie - jest ona podejrzana, gdy:

  1) widzisz: kliknij przycisk " lubię to" - wystarczy polubić stronę na Facebook, aby ubiegać się o pracę.

  Faktycznie: Nie ma pracy. Często tworzy się fałszywe oferty, aby zwiększyć ruch w mediach jak i poprawić statystyki na stronie FB. Najczęściej po kliknięciu „lubię to” pojawia się prośba o podzielenie się pomysłami, jak poprawić strategię marketingową firmy w zamian za obiecaną pracę.

  2) Fałszywe agencje pracy.

  Bardzo przyjemny głos. Automat dzwoni, aby ustalić Twoje preferencje zawodowe i doświadczenia, które rzekomo podałeś online.

  Faktycznie: Głos po drugiej stronie to nic więcej jak sondaż telefoniczny, który poniekąd ma prowadzić do możliwości zatrudnienia - w rzeczywistości to wyłudzenie informacji osobistych.

  3) To spotkałam w USA - ale do Polski zapewne dojdzie lub już jest? Przestrzegam zatem - Zarabiaj dwucyfrowe stawki  na Facebooku dodając komentarze.

  Faktycznie: Propozycja jest 25$ za godzinę - pojawia się jednak monit, aby uiścić niewielką opłatę - zwykle to jest 1 - 5$ przez trzy dni okresu próbnego i szkolenia. Oszuści następnie wykorzystują informacje, aby pobierać opłaty za miesięczny abonament dostępu do serwera z zadaniami. Ponadto po okresie próbnym poprzeczka jest podniesiona do 3,000 komentarzy na godzinę, co jest fizycznie niewykonalne.

  Jak więc się zabezpieczać?

  Po pierwsze szukaj nazwy firmy, strony internetowej i sprawdź dane w celu zweryfikowania autentyczności.

  Jeśli któryś potencjalny pracodawca poprosi nas o numer ubezpieczenia, rejestracji samochodu czy rachunku bankowego - bądź czujny.

  Unikaj ogłoszeń wypełnionych błędami ortograficznymi, interpunkcyjnymi i gramatycznymi, jak i nie ufaj ogłoszeniom zaczynającym się od: „zacznij od zaraz!” lub„doświadczenie niepotrzebne”.

  Gdzie zgłosić nieuczciwego pracodawcę? Najlepiej: Państwowa Inspekcja Pracy lub sąd pracy.

  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!