• Wędrówką życie jest człowieka...

  Sprzedam ciało do Mauretanii!


  Witam Ciebie serdecznie!

  Dawno nie przeglądałam prasy, nie pamiętam też kiedy na spokojnie przeglądałam portale internetowe. Dziś rano przy kawie nadrabiałam zaległości, jako że totalnie mi się nic nie chciało. Taka leniwa środa! Przeglądam, czytam i szperam. I jest! Natrafiłam na coś niesamowitego! I kto mi teraz powie, że lenistwo nie bywa twórcze? Słucham?

  Otóż, w Mauretanii jest całkiem inaczej.  Otyłość równa się seksapilowi. Panowie podniecają się na widok rozstępów. Otyła żona to znak dobrobytu. Oznacza to, że mężczyzna ma wystarczająco dużo pieniędzy aby ją nakarmić. Panowie i co Wy na to? Jak teraz wyglądacie prowadząc pod ramię wychudzoną żonę? :D

  Świat jest pełen dziwnych miejsc i rzeczy, prawda? Młode dziewczyny zmuszane są do jedzenia 16 tysięcy kalorii dziennie, zaś zawód "utuczycielki" to dochód 155 $ za dziewczynę. I to wszystko oczywiście dla dobra dziewczyn, bo jak te biedne kobietki znajdą męża, jeżeli będą kościste i odpychające?

  Poprawiło mi to humor! Już teraz wiem, dlaczego mąż mnie tak kocha! Przecież ja jestem boginią seksu! No prawie...bo chyba jestem jeszcze za chuda!

  Ale teraz całkiem serio. Jakie to szczęście, że nikt mnie do jedzenia nie zmusza, a wręcz przeciwnie w mojej walce z kilogramami wspiera a to po to abym mogła jeszcze przez wiele lat cieszyć się dobrym zdrowiem. Mam cudownego męża, przyjaciół, znajomych i trenera! Wszystkim dziękuję!

  Oryginalny tekst:

  http://www.marieclaire.com/world-reports/news/forcefeeding-in-mauritania?click=main_sr

  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!