• Wędrówką życie jest człowieka...

  Jeśli potrafisz marzyć, to potrafisz tego dokonać


  Ostatnio wszystko ma jakiś związek z Florydą :-) Niby nic się nie dzieje, a mi się wydaje, że świat zwariował i zaczyna na każdym kroku mi sprzyjać. Może to zbyt pochopne, ale czuję się bardzo dobrze, zupełnie jakbym odebrała jakąś specjalną nagrodę. Nadzieję zapakowaną w zielony papier z wielką, czerwoną, nieprzewidywalną kokardą.

  Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania.
  Jeśli potrafisz o tym marzyć, to potrafisz także tego dokonać.
  To oczywiście słowa Walta Disneya, a na zdjęciu Orlando i "Magic Kingdom"

  Sama nie wiem czy to jakiś znak, czy gra mojej podświadomości. Może przyciągam do siebie to, czego pragnę. Książkę "Secret" dostałam tuż przed wylotem do Polski od Gabrieli. Oczywiście znałam ją wcześniej, oglądałam film itd. Gaby uważała, że mi będzie potrzebna. Przydała się. Właściwie już po kilku miesiącach wertowałam ją w tą i z powrotem, szukając jakichś pozytywnych rzeczy w moim życiu. Ponieważ namacalnie ich nie było (pomijam radość z rodziny, dzieci i tego, że jesteśmy wszyscy zdrowi itp.), potrzebowałam wprowadzić siebie w wieczny stan zadowolenia i dostrzegać piękno w całym gównie w około mnie. Może trochę przesadzam, ale lubiłam i nadal lubię wracać do tej pozycji. Ale nie o tym.

  Kilka dni temu miałam sen. Nie będę go opisywać, bo jeśli Cię to zainteresuje, to znajdziesz go TU.
  Wczoraj odezwała się do mnie znajoma, z propozycją przystąpienia do stowarzyszenia JCI CSR Wratislavia, które jest członkiem międzynarodowego związku stowarzyszeń Junior Chamber International z siedzibą w Coral Gabes, Floryda, USA :-) Taki zbieg okoliczności. Talk Fusion również ma swoją siedzibę w stanie pomarańczy :-) i ostatnie... moje opowiadanie zdobywa większe grono czytelników. Jeśli też do niego należysz, to bardzo mi miło. W tym miejscu nadmienię, że każdy komentarz to znak, że ktoś czytał. Dziękuję.

  Zaczęłam oglądać "Breaking Bad" - obejrzałam pięć odcinków i nie wiem czy to na moje siły. Piąty odcinek przyszedł jak dla mnie za wcześnie... 11 listopada Jerzyk miałby 40 lat. I nie mówię tego z żalem, zwyczajnie dociera do mnie, że każdy ma jedno życie i każdego dnia podejmuje jakieś wyzwania, dokonuje wyborów pomiędzy setkami nieistornych z pozoru rzeczy, ale tak naprawdę wszystko ma znaczenie, o ile decyzje podejmujemy sami... To takie ważne, abyśmy sami kierowali swoim życiem, mieli marzenia i odwagę porywać się na szaleństwo ich realizacji.

  Obama - - here I come :-) Just watch me :-)  Średniej klasy biografia Baracka Obamy, jeszcze sprzed wyborów prezydenckich. Skoro on sięgnął po marzenia, to co stoi na przeszkodzie i mnie wyciągnąć rączki?

  1 komentarze:

  1. Justynko powiem Ci szczerze, że ja też czytałam tą książkę już ze dwa lata temu, film obejrzałam chyba z dwa miesiące temu... Ale wydaje mi się, że dopiero ostatnio zaczynam to lepiej rozumieć! Nasza podświadomość, nasze myśli.... ciągle kotłuje mi się to w głowie i wydaje mi się, że jedna moja pozytywna myśl, z wizualizacją sytuacji i wdzięcznością za nią się spełniła :D szukam w sobie takiego samego podejścia do jednej takiej ważniejszej rzeczy ;) i puszczam w ruch myślenie pozytywne o tym :D Will see ;*

   OdpowiedzUsuń

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!