• Wędrówką życie jest człowieka...

  Matfestival pa Bergen og Fisketorget


  Cóż to był za wspaniały weekend! Nic bardziej mnie nie cieszy jak poznawanie innych tradycji i kultur. Zawsze lubiłam zwiedzać, jeździć i zaglądać w różne zakamarki... Tym razem zapraszam Cię na wycieczkę zupełnie niedaleko, bo do Bergen - na festiwal potraw i produktów regionalnych.

  Impreza ma już 20-letnią tradycję i trwa trzy dni. W tym roku był to 6-8 września. Muszę przyznać, że jak na tę porę roku pogoda dopisała i było wręcz pięknie. Może słońce nie "dawało po oczach", ale i woda z nieba na głowę nie kapała, a to już coś! Ale kochani, do rzeczy! Nic tak nie odda klimatu jak zdjęcia, zatem zapraszam serdecznie!

  Smacznego! Czyli tradycyjne jedzenie w Norwegii!

  PS. Dziś wybory i pełna prohibicja! No i powiedzcie mi, gdzie ja znajdę taki raj na ziemi :-D

  PS2. Miałam podpisać wszystkie zdjęcia, ale coś komputer zastrajkował, zatem mamy tu: wyroby mięsne, kiełbaski - kjott, przetwory owocowe, soki - drikke, miód (którego nie lubię) - honning, sery - ost og mjolk, i owoce - frukt og gront :-) Ta głowa jagnięcia - pochodzi z Voss - podobno pycha. Wybaczcie, nie byłam w stanie spróbować - nawet z winem i zamkniętymi oczyma! Obrzydliwe jak dla mnie są też słodkie kozie sery, zwłaszcza te karmelizowane i w płynnej konsystencji - a to obowiązkowa potrawa na ślubie! Swoją drogą, gdybym miała tak Norka za męża, to byłabym jak płotka! A nie słoń czy wieprzek!

  Pochmurno, ale ślicznie
  Stoiska drewniane, białe obrusy, skrzynki i skrzyneczki :)


  1 komentarze:

  1. Zawiodlam sie myslalam ze chociaz ty sprobujesz tej jagniecej glowy ..brr

   OdpowiedzUsuń

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!