• Wędrówką życie jest człowieka...

  Czy widzisz światełko w tunelu?


  Witam Ciebie serdecznie!

  Mam prośbę - odsłuchaj nagranie i w komentarzu napisz, co sądzisz. Czy różnica w przekazie jest zauważalna?  Tematyka nieemigracyjna dziś, ale myślę, że równie ciekawa. Oczywiście wchodząc na tego bloga zapewne oczekujesz jakichś wieści z Trollowa, ale czasami warto odbiec od tematu. Dlaczego? Otóż w ten sposób możemy się lepiej poznać. Emigrację możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich jest głosem naszego serca i chęcią poznania innego kraju. Drugi typowo zarobkowy. W obu przypadkach zamiar osiedlenia się na stałe przychodzi z czasem, lecz zanim to nastąpi trzeba przebrnąć przez nostalgię, oswoić tęsknotę i nauczyć się mówić językiem tubylców. Każdy bez wyjątku ma chwile zwątpienia - niezależnie, który z kierunków wybrał. Niemniej moja Norwegia ma jeszcze w sobie coś... I o tym będzie następny wpis, na który już dziś Ciebie zapraszam.

  PS. Dziękuję za wysłuchanie nagrania. Jest ono jednym z ćwiczeń w ramach warsztatów "Głos Twoim wizerunkiem", na które zaprasza Tomasz Rumiński.

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!