• Wędrówką życie jest człowieka...

  Norwegia słonecznie jesienna


  Kochani!

  Kolejna jesień, trzynasta z lat "dwutysięcznych" i pierwsza w Bergen.

  Nie jest źle. 

  Właściwie pierwsze opowieści napawały mnie strachem. Miejscowi szczycą się powiedzeniem, a właściwie porównaniem deszczowej pogody do biblijnego potopu. Bóg zsyłając deszcz nazwał go potopem, w Bergen zaś nazywa się to latem ;-)

  Szczerze mówiąc to mnie przerażało, bo przecież depresja murowana. Nawet potrojone dawki witaminy D i seanse na solarium nie zastąpią słońca. Oni jednak nie mają takich problemów jak ja. Cieszą się deszczem jak manną z nieba. Prąd jest wtedy tańszy. Nie ma złej pogody - prawda? Są tylko ludzie źle ubrani.

  Dziś, jak i wczoraj, z zachwytu nie mogę się otrząsnąć. Jest niesamowicie pięknie, letnio, sielsko i anielsko. Zobaczcie sami! Bergeńska jesień w obrazkach.

  5 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!