• Wędrówką życie jest człowieka...

  Deszczowe Bergen w słońcu zimowego spaceru


  Witam Ciebie serdecznie! :) 

  Jak już zapewne wiesz, bo ja monotematyczna jestem, Bergen jest stolicą deszczu. Wybierając się tu masz niemalże stuprocentową gwarancję napotkania tańczącej wody wystukującej rytm na bruku. Pląsając w takt nie możesz zagubić się w półmroku na Bryggen, bo zabytkowa dzielnica wpisana na listę UNESCO jest mikroskopijnie mała.

  Bergen przez tysiące lat było największym i najbardziej ruchliwym miastem Norwegii i jest kolorowo smakowitym kąskiem o każdej porze roku. Zresztą zobaczcie sami :-) A ja zapraszam wszystkich! Jeśli macie pytania, chcecie coś wiedzieć, to śmiało piszcie - odpowiem, bo miła ze mnie kobieta. 

  PS. Jesteś w Trolandii, chesz się podzielić zdjęciami - spokojnie możesz je wstawić tutaj z krótkim opisem. Skontaktuj się ze mną i zamknijmy Norwegię w pamięci karty aparatu :-)  Wąske małe uliczki, bardzo klimatyczno-romantyczne :-) 
  Na co mi Florida, na co Paryż czy Londyn, gdy tu tak spokojnie i radośnie, a dojrzała (by nie powiedzieć stara) miłość kwitnie bez wiosny na horyzoncie? Wiecznie uśmiechnięci, młodzi i pełni życia w piersiach :-) 
  Oj... Matrona wielka jestem - next time na Floyen pieszo w tę i z powrotem :-) 
  Kawalerka - zdjęcie nie oddaje, ale domek miniaturka :-) Słodki, cudny...  Bryggen - od środka :-) Ciasny półmrok o każdej porze dnia i roku :-) 
  No i zapomniałam jak ten gościu się nazywa, co go tak gołębie obsrywają wiecznie :-( 
  Jeden z super duper storów - ekstremalnie drogi:) 


  Widok z Floyen - powinno być "o" z kreseczką, ale nie mam tu na klawiaturze :-( Taki trolowski Manhattan! Central Park też jest :-) 
  Gość w dom - Bóg w dom
  Rodzinnie, choć dwójki brakuje...
  Malinowo czapeczkowo widokowo :-) 
  Ten żółty budynek to szkoła dzieci, a za nią szary kościół katolicki - msze po polsku o 15:00 i 18:00 
  Lubię moją Trollandię - nawet się już do trolli upodabniam :-) A jakże!  

  www.floibanen.no w obie strony 80 Nkr., dzieci 60 Nkr., z Bergen Card bezpłatnie  To szklane to zimowy ogród... rybny :-) Non stop świeże i obsługa w każdym języku świata :-) 


  Bryggen - składa się z kilku kwartałów drewnianych, ściśniętych wąsko domów ustawionych frontem do portowego nabrzeża
  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!