• Wędrówką życie jest człowieka...

  Świat z daleka ostrzejszy


  Witam Ciebie serdecznie!
   
  Boże, jaka ta moja Trollandia jest piękna! Aż dziw bierze, że natura mogła stworzyć coś tak nieprawdopodobnie zjawiskowego. Cudnie! Moje podniecenie ma dwa podłoża i oba cholernie banalne. 
  Po pierwsze przestało padać. Nie ma jakiegoś obłędu i słońca, ale za to jest sucho, a to zmienia całkowicie nastawienie do świata za oknem. 

  Po drugie założyłam okulary. Ponieważ z bliska widzę, to wydaje mi się, że wszystko jest w najlepszym porządku. Owszem, mam zapisane okulary, ale ich nie noszę. Idiotyzm godny blondynki. Nie da się ukryć.  
  Jeżdżąc od sklepu do sklepu w sobotni poranek podziwiałam widoki. Długo się zastanawiałam nad tym, z której strony mojej góry jestem i czy wciąż nad tym samym fiordem. Zupełnie tracę tu orientację... Aż boję się pomyśleć, jak odnajdę drogę do domu, gdy zabłądzę? Pomyślę jednak o tym później, bo teraz chcę obalić teorię,  że wszystko jest w Norge ekstremalnie drogie. Otóż w Europris kupiłam okulary dokładnie za 10 Nok. Dodam, że dwie pary! 

  Wracając do domu założyłam jedne z nich, bo jak głupia cieszyłam się z dealu życia :-) Wtedy ku mojemu zdziwieniu zauważyłam, że wierzchołki gór mają wyraźnie, ostre zakończenia i dokładnie widać, gdzie jest ich szczyt. Wcześniej dziwiło mnie to, że skały są łagodnie wpisane w horyzont błękitu. To znacznie poprawiło mi humor - na tyle, że pomimo tłustych włosów postanowiłam pokazać Ci moje nowe nabytki za całe dziesięć koron.

  Można? Tak! Miej zwyczajnie ostry pogląd na świat!  A za oknem znów miarowo leci strumień - zgadnij, co to :-) 


  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!