• Wędrówką życie jest człowieka...

  Konstruktywne uwagi i zmiana Ciebie na Cię


  Witam Cię serdecznie!


  Ostatnio bardzo miła i sympatyczna osoba, z którą znam się właściwie tylko z Facebooka, zwróciła mi uwagę na cyklicznie powtarzający się błąd.


  Ucieszyłam się z tego bardzo. Zapewne pomyślisz sobie, że mi lekko odbija - przecież nikt z normalnych ludzi nie lubi, jak się mu zwraca uwagę. Ja też nie! To znaczy do chwili, kiedy zrozumiałam, że konstruktywna ocena jest na wagę złota. Poza tym, o czym pisałam całkiem niedawno, trzeba doceniać istotę cierpienia. Każde doświadczenie niesie ze sobą cenną naukę.


  Wcześniej od razu panikowałam, wmawiałam sobie, że się do niczego nie nadaję i rzucałam wszystko w diabły. Nie potrafiłam zdystansować się. Wszystko stawiałam na jedną szalę. Wiem, że nie każdy taki jest, ale założę się, że podobnych mi jest wiele osób. Dlaczego? Bo tak nas nauczono, by najpierw winy szukać w sobie. Z jednej strony to dobre, z drugiej może mieć negatywne skutki, choćby w zaniżonej samoocenie i tendencjach autodestrukcyjnych.


  Wiadomość jaką dostałam dotyczyła mojego przywitania na łamach bloga i brzmiała dokładnie tak: Nierozróżnianie dopełniaczowego proszę ciebie i biernikowego proszę cię kończy się tym, że niektórzy mówią witam… ciebie zamiast witam cię.


  8631ba215396ab0148ef8fd6641a5e8f


  I tak kochani moi czytelnicy, znajomi i przyjaciele, od dziś będzie Cię zamiast Ciebie. Swoją drogą to należy się order za odwagę mojej fejsbukowej znajomej, bo nie każdy zdecydowałby się na wytykanie błędów. Czasami dla świętego spokoju nic nie mówimy. Prawda?


  To wydarzenie ma jeszcze jeden, a właściwie dwa pozytywne wydźwięki :-)
  1. Zaglądacie tu i czytacie
  2. Dbacie o innych, a to jest najpiękniejszy gest człowieczeństwa w erze globalnej znieczulicy.


  Dziękuję! Oczywiście wszystkich zachęcam do komentowania, pozostawienia konstruktywnej uwagi, jak i odwiedzania mnie :-)


  PS. Nie zapominaj o kubku gorącej kawy. Jest dobry, gdy się zasiedzisz :-)


  podpis_3

  13 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!