• Wędrówką życie jest człowieka...

  Odezwij się z zaświatów


  Witam Cię serdecznie!
  Ten tydzień jest refleksyjny. Raz na jakiś czas warto się wyciszyć i zwolnić. Dlatego taką bryzą ciszy zawiało na blogu. Luty jest takim dobrym miesiącem. Zapomnijmy na chwilę o pracy, marzeniach, rzeczach zrobionych i odwleczonych... Jak chcesz, to weź lampkę wina do ręki. Ja zanurzam swoje usta w zapomnieniu. Chcę się uwolnić od wrzasku w mojej głowie.  Dokładnie rok temu zmarł nasz przyjaciel. Myślałam, szczerze myślałam, że wszystko się zmieni. Po pierwsze wydawało mi się, że nie jesteśmy w stanie żyć bez Jerzyka. Nasza normalność uległa osamotnieniu. Przyjaźń została nagle przerwana. Ktoś odciął mi tlen... duszę się. Na chwilę... i to jest przerażające. To mnie martwi najbardziej - ten dzień za dniem, jak gdyby nigdy nic.  Moja babcia powtarzała mi, że żyjemy do chwili, gdy się o nas pamięta. Jerzyk żyje w nas. Tylko co to za życie poza życiem? A my? W pogoni za każdym dniem zapominamy o tym co teraz. O tej jednej niepowtarzalnej chwili. Pisząc to, wiem. Wiem, że tu i teraz jest najważniejsze. Cieszę się, iż ten czas spędzasz ze mną. Że potrafisz również zatrzymać się na sekundę, by potowarzyszyć mi. Monolog jest dobry, ale pod warunkiem, że ktoś go słucha. Gadanie samo do siebie w wierze, że wszechświat nas usłyszy nie uspakaja. Ja chcę, aby dziś ktoś mnie usłyszał. Odpowiedział. Wyjaśnił. Był.  Jerzyka wspominamy często. Codziennie. Zawsze coś nam się przypomni. Pośmiejemy się. Zapłaczemy. Przemilczymy... ale nigdy się nikomu ani mi, ani mężowi, jego żonie, dzieciom i bratu nie przyśnił. Dziwne. Codziennie go proszę o to. O znak, że jest życie poza ciałem i dobrze mu tam. Przypomina mi się film "Walk to remember", a tak naprawdę ostatnia scena, w której... hm, musisz sam zobaczyć, bo łamie mi się głos. Drżą ręce. Tak bardzo chciałabym jeszcze raz, jeden raz móc zobaczyć przyjaciela. Usiąść naprzeciwko niego i opowiedzieć mu jak życie wygląda, gdy go nie ma. Myślę, że byłby cholernie zdziwiony, że nic... absolutnie nic się nie zmieniło.  Gdy patrzę przed siebie
  Nie widzę nigdzie Ciebie
  Choć oczy szeroko otwarte
  A serce tęsknotą rozdarte


  To...


  Zakurzona łza na poliku
  Świadkiem niemych rozmów bez liku
  Spotkań niedoszłych gwar okrutny
  Mój świat bez Ciebie smutny


  I...


  Mam niewielką prośbę do Ciebie
  Skoro od roku jesteś już w niebie
  Wyślij pocztówkę z ładnym widokiem
  Jak siedzisz z Piotrem nad błękitnym potokiem.


  2 komentarze:

  1. Justynko... natknęłam się na to, zapewne było to skierowane do Ciebie:

   "DO NOT STAND AT MY GRAVE AND WEEP

   Do not stand at my grave and weep;
   I am not there. I do not sleep.
   I am a thousand winds that blow.
   I am the diamond glints on snow.
   I am the sunlight on ripened grain.
   I am the gentle autumn rain.
   When you awaken in the morning's hush
   I am the swift uplifting rush
   Of quiet birds in circled flight.
   I am the soft stars that shine at night.
   Do not stand at my grave and cry;
   I am not there. I did not die."

   PS. I tak jak w "Walk to remember" on tam jest w tym wietrze na Twojej twarzy... Szkoda tylko, że to nam nie wystarcza. Było by o wiele łatwiej.

   OdpowiedzUsuń
  2. Tak:) Ula dzikuję. Piękne...

   OdpowiedzUsuń

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!