• Wędrówką życie jest człowieka...

  Jak być szczęśliwym


  Witam Cię serdecznie!


  Uwielbiam się śmiać! Kiedy się śmieję, czuję że ​​jestem szczęśliwa. Podświadomość jednak nie ma poczucia humoru. Trzeba to sobie uświadomić. Czasami nasze żarty są niebezpieczne. Często śmiejemy się z samych siebie lub z sytuacji, które zaliczylibyśmy do tragikomedii. Powiedzenie "ach, to nic nie znaczy, ja tylko sobie tak żartowałam" niestety nic nie da, bo podświadomość akceptuje je jako prawdziwe. Bardzo dosłownie i na poważnie przyjmuje to, co mowimy! Musimy zatem nauczyć się korzystać z naszego humoru pięknie, a przede wszystkim mądrze :-)


  Jest tyle pięknych i wesołych chwil w życiu, że naśmiewanie sie z innych osób jest zupełnie nie na miejscu, a wspominam o tym, bo jest to nagminne. Ten uśmiech na twarzy jest zabójczy.


  Wyda się to dziwne, ale nawet poczucia humoru trzeba się nauczyć, aby uczynić nasz świat szczęśliwszym i bezpiecznym  miejscem do życia.


  Słowa mają moc, prawda? Pisałam o tym wiele razy i zawsze warto sie zastanowić nad tym, co w danej chwili mówimy. Ja wiem, że moje myśli i słowa kształtują moje życie zupełnie jak garncarz kształtuje glin,ę aby powstała miska, waza czy talerz :-)  Jestem słowem. Muszę zatem pomyśleć, zanim je wypowiem. Proste?


  ♥ Stwórzmy wewnątrz siebie przestrzeń do miłości, optymistyczne, szczęśliwe i wesołe wzory stale kiełkują, zakorzeniają się i rosną.♥


  image

  Jednym z moich ulubionych cytatów o szczęściu jest: Nie martw się, bądź szczęśliwy! Don't worry, be happy - myślę, że autor tekstu piosenki, Bobby McFerrin, chciał wszystkim uzmysłowić, że to co daje los trzeba włączyć do naszego życia tu i teraz :-)


  Jesteś światłem świata. Śledź swoją wewnętrzną gwiazdę, błyszcz w sposób wyjątkowy. Masz piękną duszę i ciało oraz osobowość. Pamiętaj - Twoja dusza jest centrum. Twoja dusza jest częścią Ciebie, która pozostaje wieczna. Twoja dusza nie powinna zostać zraniona lub zniszczona. Za to może być wzbogacona przez twoje doświadczenia życiowe.


  Jak to zrobić? Zwyczajnie :-) Śmiech, śpiew i taniec. Wszystko co naturalne, normalne, spontaniczne! ♥Nie bój się♥


  Nie martw się, bądź szczęśliwy i tańcz swój taniec przez życie.


  Jak szczęśliwe cytaty i afirmacje mogą zmienić Twoje życie?


  Wiele z tego, co mówimy i myślimy ma dość negatywne zabarwienie. Często nawet nie jesteśmy tego świadomi. Uwierz, nie są to dobre doświadczenia dla nas.


  Musimy przekwalifikować nasze myślenie i mówienie korzystając z pozytywnych wzorców, jeśli chcemy być szczęśliwi tu i teraz za ziemskiego życia :-)


  Kiedy mówimy o szczęściu i wymawiamy afirmacje, to są to szczęśliwe cytaty. Oświadczamy w sposób pozytywny to, co mamy na myśli, co chcemy wyeliminować w naszym życiu i to, co chcemy w nim stworzyć.


  Bardzo dużym błędem jest mówienie "nie chcę ...", a zapominamy, aby wyraźnie określić, co chcemy. Przykładowo stwierdzenie "Nie chcę już być smutny," nie daje jasnego obrazu tego, co dokładnie przyniesie Ci radość.


  Aby stworzyć szczęśliwe, nowe wydarzenia musisz jasno zadeklarować swoje pragnienia. Rozumiesz?


  Dla sceptyków. Podaruj sobie miesiąc. Jeden miesiąc, ale tak z ręką na sercu. Raz wypowiedziana afirmacja nie zadziała. To jest jak sadzenie nasion w ziemi. Kiełkują, potem wyrastają korzenie, pędy idą ponad ziemię i po jakimś czasie zakwita piękny kwiat.


  I tak to jest z afirmacjami szczęścia. Uzbrój się w cierpliwość i już dziś uczyń swoją drogę bardziej szczęśliwą, co w rezultacie da Ci szczęśliwe życie :-)


  image

  Afirmacje:


  • Jestem wolny/a od wszystkich negatywnych myśli o przeszłości i wszystkich obaw o przyszłość.


  • Żyje tu I teraz.


  • Spędzam czas z pozytywnymi, energicznymi ludźmi.


  • Cieszę się nowymi doświadczeniami, wyzwaniami i nowymi ludźmi, którzy wchodzą do mojego życia.


  • Nie boję się wypowiadać swobodnie przez śpiew, taniec, zabawy i śmiech. Moje spontaniczne reakcje są cudowne.


  • Uśmiecham się do wszystkich tych, których spotykam w ciągu dnia.


  • Wiem, że każdy krzyż buduje schody które prowadzą mnie na wyższy poziom spełnienia.


  • Przeprogramowałam podświadomość, kierunkując je na nowe przekonania, które będą tworzyć wspaniałe, nieprawdopodobne, radosne wydarzenia w moim życiu.


  • Ufam, że Wszechświat pomoże mi zobaczyć dobro we wszystkim i we wszystkich.


  • Mam odwagę żyć moimi marzeniami


  • Jestem spokojem i zapraszam wszystkich napotkanych ludzi, aby do mnie dołączyli.


  • Zachowuję się tak, jakbym to, co chcę przyciągnęło szczęście w moim życiu.


  • Doświadczam życia jako radosnego tańca. Wiem, że każdy dzień jest cenniejszy od poprzedniego.


  • Czuję się dobrze z moimi emocjami. Swobodnie. Niech moje łzy płyną, gdy jestem smutna i raduję się otwarcie, kiedy czuję radość.


  • Jestem doskonała tu i teraz.


  • Spotykam moich przyjaciół i członków rodziny, których nie widziałem od dłuższego czasu, aby po prostu powiedzieć im, że myślę o nich i tęsknię. To sprawia, że ​​każdy z nas zadowolony.


  • Jestem inteligentny, silny, dynamiczny, zdolny, pewny siebie, słowem - wspaniały człowiek.


  • Jestem super.


  • Jestem głęboko spełniony przez to, co robię.


  • Jestem bardzo zadowolona. Życie mnie kocha!


  • Kocham siebie całkowicie i zupełnie. Jest to jeden z najważniejszych sposobów osiągnięcia szczęścia.


  podpis_3

  7 komentarze:

  1. A na wsi pod Wrocławiem od dwóch tygodni są już szpaki, a od kilku dni kwitną fiołki! To widoczne oznaki wiosny, które też nastrajają optymistycznie.

   OdpowiedzUsuń
  2. ...pięknie Edward! Moje krokusy pod oknem przykryl śnieg:)

   OdpowiedzUsuń
  3. Piękny, optymistyczny tekst. Dziękuję za wskazówki : )

   OdpowiedzUsuń
  4. Przeczytałam tytuł i pomyślałam Wow! Ale fajnie, że coraz więcej ludzi pisze o szczęściu :D i daje innym inspirację i uczy jak zmieniać swoje myślenie na pozytywne! Dzięki Justynko za ten artykuł i masz rację w 100% żyjmy tu i teraz, zmieńmy nasze myślenie, a wszystko potoczy się w niespodziewanym dla nas przebiegu zdarzeń. :)

   OdpowiedzUsuń
  5. Dzięki za tak pokaźną ilość afirmacji : )

   OdpowiedzUsuń
  6. Wyczerpując temat proponuję założyć zeszycik i codziennie pisać za co jestem wdzięczny tego dnia i co mi się udało. Napewno nie zaszkodzi ;)

   OdpowiedzUsuń

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!