• Wędrówką życie jest człowieka...

  Poświętnie...


  Witam Cię serdecznie!

  Poświąteczne Alleluja!

  Muszę przyznać, że Bergen w tym roku słonecznie zaskakuje. Jest niewyobrażalnie pięknie. To nie jest tak, że o kimś zapomniałam w te święta. Kto jak kto, ale nie ja :-) Myślami zawsze jestem z Tobą, podróżniku taki jak ja. Emigrancie, człowieku wyzwolony, gdziekolwiek jesteś...

  W Norwegii Wielkanoc wydaje się najważniejszym świętem, chociażby analizując długość dni wolnych od pracy. W środę większość ludzi pracuje tylko do dwunastej. Następnie czwartek, piątek, sobota, niedziela i oczywiście poniedziałek są wolne. W sobotę otwierają się niektóre spożywcze sklepy, ale tylko na chwilę. Można się naprawdę rozkoszować lenistwem, co zresztą robiliśmy. Udało mi się na chwilę uwolnić od komputera, choć jak wspomniałam, nie zapomniałam o życzeniach. Nagrałam je, są poniżej tylko jakoś nie miałam okazji ich tu wcześniej zamieścić. Trudno jest po takiej przerwie wskoczyć w rytm, choć szczerze mówiąc tęskniłam za swoimi codziennymi czynnościami - czasami lenistwo może zamęczyć człowieka na śmierć.


  Poniżej kilka leniwych, świątecznych zdjęć - zapraszam serdecznie
  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!