• Wędrówką życie jest człowieka...

  Słoneczna witamina D - niedobory problemem słabych kości


  Header_PL

  Witam Cię serdecznie!

  Kochani, przedstawiam Wam kolejny materiał przygotowany przez Instytut Medycyny Komórkowej Dr Ratha. Dziś będzie o witaminie D - to, że powoduje starzenie się kości to już wiemy ale czy jesteśmy świadomi tej wiedzy?

  Z tekstu poniżej dowiesz się dlaczego należy przyjmować odpowiednie ilości tej witaminy i jakie mogą być konsekwencje niedoboru tego składnika.

  Wielu osobom nie jest niczym obcym, że niedobór witaminy D ma bezpośredni wpływ na niestabilność i gęstość kości. Tylko nieliczni jednak wiedzą o tym, że brak tej witaminy wiąże się z przedwczesnym starzeniem się kości jak również ze zwiększonym ryzykiem ich złamania. Ostatnimi czasy naukowcom z Kliniki Uniwersyteckiej w Hamburgu-Eppendorf wraz z uczonymi z Lawrence Berkely National Laboratory udało się rozwiązać tę zagadkę.

  Witamina D zwana też "słoneczną" cieszy się od dawna dobrą reputacją. Mikroskładnik ten wspiera metabolizm i tworzenie się kości dzięki regulacji stężenia wapnia i fosforanów. Dzięki tej właściwości zapobiega osteoporozie, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Witamina D bierze również udział w licznych procesach metabolicznych, wspomaga układ odpornościowy i prawidłową funkcję komórek nerwowych. Jednocześnie również hamuje wzrost guzów nowotworowych.

  Czytaj więcej...

  W razie pytań chętnie służę pomocą.
  podpis_3

  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!