• Wędrówką życie jest człowieka...

  Kiedy Bóg zamyka drzwi


  Ostatnio chodzą mi po głowie słowa ks. Twardowskiego - kiedy Bóg zamyka drzwi, to otwiera okno. Oczywiście wcale to nie oznacza, że w jakiś szczególny sposób zaprzyjaźniłam się z Bogiem, o nie! Niemniej ostatnio dzieją się rzeczy, których oczekuję i nie wiem, czy to efekt mojej pracy czy cuda?

  Wcześniej również spodziewałam się tego czy tamtego wierząc, że tak się stanie, bo zwyczajnie tego chcę. Jak nie działo się, to zastanawiałam się dlaczego? Odpowiedzi brak.

  Spoglądałam na zamykające się za mną drzwi. Okno wcale się nie otwierało. Żadna moc ani cuda nie uwalniały zawiasów i moim oczom wcale nie ukazywała się panorama niesamowitych możliwości.

  A teraz, gdy się najmniej tego spodziewam, dzieje się wiele. Może rzeczywiście im więcej się staramy, to tym mniej nam wszystko wychodzi? Pewnie tak jest. Gdy powstał ten blog chciałam, aby był jak najbardziej pomocny i profesjonalny - chciałam, aby każda osoba wchodząca na niego znajdowała coś ciekawego dla siebie, a przede wszystkim znajdowała odpowiedzi na nurtujące ją pytania, które de facto były i nadal są moimi. Ostatnio w ramach konstruktywnej uwagi usłyszałam, że za dużo piszę o sobie. No właśnie! I tu do mnie dotarło, że ten blog nigdy nie będzie poradnikiem. Nie i koniec. To moje miejsce, w którym dzielę się sobą. Tym co mi po głowie chodzi - zatem są tu rzeczy ważne i mniej ważne.

  Zamiast "kobiety na swoim" - co w sumie wciąż się zgadza, bo nie dość, że zawsze, no prawie zawsze postawię na swoim, to nadal pracuję dla siebie i podoba mi się życie freelancera - "kocham swoje pisanie" i "copywritnig jest źródłem dochodu". Lubię możliwości, które daje mi Talk Fusion, choć nie wykorzystuję ich jak należy. Łykam witaminy dr. Ratha i czuję się świetnie. O właśnie, zamiast nazwy Kobieta na swoim można by dać "Kobieta rozmyśla"... Bądź zwyczajnie dopisać podtytuł - myślę i czuję, bo to jest istota każdej ludzkiej egzystencji. No, przynajmniej mojej :-)


  Wracając do tego, że się dzieje wiele to dzieje się :-) Ot, tak zwyczajnie i myślę, że to dlatego, iż właśnie nadszedł ten właściwy czas. Rozpoczęłam współpracę z Nportalem, który jest skierowany do Polonii w Norwegii. Samo pisanie to jedno, ale poczułam też radość z tego, że jestem pomocna i zrozumiałam, że jestem stworzona do pracy dla ludzi. Tylko wtedy, gdy wiem, że mogę ofiarować swoją wiedzę i siebie czuję, że żyję. To ludzie są moim paliwem... i właśnie teraz pojawiły się nowe możliwości. Przypadek? A może w końcu Bóg, wiedząc czego tak naprawdę pragnę, pokazał mi właśnie to okno? Można to też nazwać odpowiedzią wszechświata na moje pozytywne i konkretne myśli? Jakkolwiek to określimy, to wszystko sprowadza się do jednego prozaicznego zdania - rób to, co kochasz!


  3 komentarze:

  1. Jacek Wąsowicz18 lipca 2014 18:07

   Wielka Justyna żyła w niepewności, ta Opoka Przewidywania biła się z myślami o nim, aż wreszcie - oczywiście na JEJ ŻYCZENIE - wreszcie on się ocknął. "A może w końcu Bóg, wiedząc czego tak naprawdę pragnę, pokazał mi właśnie to okno".
   No i znów ten zły bóg, co to nie słucha nas, gdzieś tam podsypia, gdy go "naprawdę potrzebujemy" i zawsze musi być po JEGO myśli – znów sobie zaplusował …aż do następnej chandry, niepowodzenia, gdy znów będziemy mogli mu wyrzucić, że okno zamknął.
   Justynko - czy poszłabyś do lekarza-specjalisty, nie dowiadując się ówcześnie do kogo idziesz? Ludzie tak często wzywają Boga, nie zdając sobie sprawy do kogo przychodzą. Większość oczekuje nie cudotwórcy-Boga, a cudotwórcy-szamana, wróżki z zawsze dobrą kartą. Ja jednak znam pewnego Boga, który z góry mówi otwarcie co w/g Niego jest dla nas najlepsze. W takim układzie, pomoc czy nie-pomoc boża to nie kwestia "ja, moje, mi", a "On, Jego, Jemu". :-)

   OdpowiedzUsuń
  2. Przecież piszę, że On, według Jego zdania i ku Jego radości wskazał mi okno aby Jemu serce się radowało widząc mnie szczęśliwą :D - chyba dobrze rozumuję? Jacku?

   OdpowiedzUsuń
  3. Justynko gratuluję i życzę jeszcze więcej sukcesów :)

   OdpowiedzUsuń

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!