• Wędrówką życie jest człowieka...

  Biblioteka miejscem spotkań kultur – Bergen 24.09.2014


  Witam Ciebie serdecznie!

  „Kto czyta książki, żyje podwójnie”

  Trudno się z powyższym stwierdzeniem nie zgodzić. My mieszkańcy Bergen mamy to szczęście, że biblioteki publiczne mają sporą kolekcję pozycji w języku polskim. Nie jesteśmy odcięci od naszego dziedzictwa. Możemy cieszyć się tym podwójnym życiem, ba, nawet potrójnym wliczając w to emigrację, która tworzy niejednokrotnie interesujący i piękny scenariusz własnej książki pod tytułem „Moje życie”

  Dla sympatyków słowa pisanego mam dobrą wiadomość, albowiem dziś w Bergen Offentlige Bibliotek o godzinie 19:00 w ramach projektu „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur”
  realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, odbędzie się polski wieczór literacki. Na spotkanie przyjechały bibliotekarki z Polski. Spotkanie jest bezpłatne, a zaproszeni są na nie wszyscy miłośnicy książki.

  „Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”

  Bibliotekarze polscy i norwescy nawiązali już współpracę online ,a teraz mają okazję spotkać się
  osobiście, poznać nawzajem swoje instytucje i wziąć udział w zaplanowanych wspólnie wydarzeniach. Część polskich bibliotekarzy odwiedziła swoich norweskich kolegów, a teraz
  przyszedł czas na drugą grupę.
  Norwescy bibliotekarze odwiedzą Polskę w październiku i listopadzie, kiedy to odbędzie się pięć wizyt w różnych regionach naszego kraju – w tym między powiatach gołdapskim, gorlickim, opolskim, bartoszyckim i olsztyńskim.

  „Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem”

  Do zobaczenia!

  Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o projekcie, w ramach którego realizowane jest spotkanie z
  literaturą polską, zajrzyj tutaj: http://www.biblioteki.org/pl/wielokulturowa_biblioteka/o_projekcie

  Tekst ukazał się na Nportal.no  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!