• Wędrówką życie jest człowieka...

  Niecodziennik 3 | Oswoić tęsknotę  Tęsknię od wielu lat za różnymi rzeczami, które zamykają się w jednym słowie: POLSKA. W niej zostawiłam wszystko ,a przynajmniej tak mi się wydawało.

  Lekiem na całe zło był po wielu latach powrót do domu. Radości nie było końca... przez jeden dzień.

  Następnego ranka dotarło do mnie, że to za czym tęskniłam nie istnieje. To już było i nie wróci więcej.

  Choć nigdy nie żałowałam swojej decyzji, to uważam, że mogłam postąpić inaczej. Wtedy jednak nie wiedziałabym, że tęsknota to choroba i do końca życia nie wyleczyłabym się z niej, a tak boleśnie doświadczona wiem, że to, za czym tęsknimy już dawno nie istnieje. Żyje w naszych wspomnieniach i to jest piękne - cud pamięci!

  Codziennik 3/365 "Oswój tęsknotę" 

  Tęsknota wymaga czasu, by ją przełamać - wtedy znika. Otóż to, dziś siedzę w deszczowej krainie i nie płaczę za Polską. Co dziwne, bez żalu w sercu i nostalgii wspominam Florydę. Cieszę się zwyczajnie i pięknie jak dziecko, że przyszło mi wychowywać się w kraju nad Wisłą, zaś dzieci urodziłam pod palmami tulona szumem oceanu :-)

  Dumna jestem z siebie, że pomimo różnych decyzji życiowych potrafię uśmiechać się i czekać z niecierpliwością na kolejny dzień. Moja tęsknota znikła, a wraz z nią pojawiła się wdzięczność za wspomnienia, które sama pochowałam do albumów ze zdjęciami.
  Niewiele rzeczy tak bardzo oszukuje jak wspomnienia. 
  A czy Ty jeszcze pozwalasz swojej tęsknocie (za czymś lub za kimś) przysłonić to, co w życiu najważniejsze - tu i teraz?  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!