• Wędrówką życie jest człowieka...

  Niecodziennik 12 | Karmienie piersią a głupota


  Wczoraj tuż przed spaniem zajrzałam do serwisu NaTemat. Czasami robię przegląd prasy internetowej, aby wiedzieć o czym się mówi w Polsce. A mówi się dużo i mam wrażenie, że wcale nie na temat.

  Wszystkie informacje są tak nafaszerowane nienawiścią i przykrymi zdarzeniami, że nic dziwnego, iż codzienne czytanie prasy może nas wpędzić w głęboką depresję i poczucie bezsensowności ziemskiego życia. 

  Nie dziwią mnie już ludzie wyprani z mózgu, którzy podniecają się każdym nagłówkiem i nie czytając całego tekstu smarują w komentarzach to, co im ślina, a co gorsze serce na język przyniesie. To co mnie przeraża to czytający, ale bez zrozumienia.

  Otóż NaTemat umieściło tekst pod tytułem Biskupi: Karmienie piersią może rozwijać niezdrową fascynację nagością. Dzieci powinny mieć zasłonięte oczy. Tekst mówił o tym, iż zgromadzenie biskupów będzie dyskutować na temat kryzysu instytucji małżeństwa oraz zagrożeń stojących przed nim. Dowiadujemy się również, że pułapki kryją się nawet w relacjach matka-dziecko, a dokładnie w przeprowadzonym nieprawidłowo karmieniem piersią. Rozwija to kompleks małego Edypa i pobudza u dziecka niezdrową fascynację nagością. Tekst jest krótki, pisany bardzo prostym językiem, jedyne co może sprawić czytającym problem to rozwiązanie zagadki, kim jest ów mały Edyp - bo to zboczeniec jakiś chyba! Zaiste.

  Pod tekstem oczywiście komentarzy ponad 150, co cieszyć powinno nas, bo naród miłością do słowa pisanego pała, a wszystkie statystyki mówiące o drastycznym spadku czytelnictwa to jakieś fatalne nieporozumienie. Prawda?
  Z całym autorytetem Stolicy Piotrowej? Autorytet trzeba najpierw mieś aby wypowiadać się w jakiejkolwiek kwestii, a wy go nie macie już od dawna. Zawodowi kawalerowie wypowiadają się na temat rodziny i wychowania dzieci. Zamknijcie głupie jadaczki fascynacji seksem w chłopcami. Zacznijcie się leczyć psychiatrycznie, bałwochwalcy i bałwany.
  A matce trzeba zakryć oczy podczas przewijania dziecka, oczywiście każdej płci ponieważ w obu przypadkach można pobudzić fascynacje, te hetero i nie...
  Powyższe cytaty z oryginalną pisownią. Na końcu gorącego newsa jest wyraźna informacja i wcale nie mniejszą czcionką: To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone

  Ach zapomniałam! Tak! Wszystkiemu jest winna kursywa, to ona nas w błąd wprowadziła. Nieładnie! 

  Kochani, nie ma piękniejszego widoku niż matka karmiąca piersią. Nie ma i już. I dla pełnej jasności - polscy biskupi nie są zwolennikami zasłaniania dzieciom buziek podczas karmienia :-)


  PS. Oryginalny tekst i satyryczne "przesłanie" biskupów znajdziesz TU :-)


  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!