• Wędrówką życie jest człowieka...

  Kurt Nilsen w świątecznej aranżacji


  Kurt Nilsen  - norweska gwiazda muzyki pop. Rozgłos przyniosła mu wygrana w Word Idol. Potem były dwie platynowe płyty. Do połowy grudnia zupełnie mi nieznany człowiek, choć staram się poznawać tutejszą muzykę i wykonawców. Dzięki Kirkens Bymisjon i Bergen miałam okazję wziąć udział w jego Bożonarodzeniowym koncercie.

  Wspomnieniami wróciłam do USA, bo w jego repertuarze znalazło się wiele komercyjnych piosenek świątecznych, w tym moja ulubiona "White Christmas". Co roku łzy płynęły mi po policzkach, gdy dekorowałam balkon światełkami, a w tle leciała ta melodia, przypominając mi o białych świętach w Warszawie.

  Kurt Nilsen może nie ma takiego romantycznego głosu jak Bing Crosby, ale wykonanie jest dobre i widać, że piosenkarz wkłada w to co robi całe swoje serce. Zresztą muszą go Norwedzy uwielbiać, bo sala koncertowa pękała w szwach.
  Przed koncertem mogłam się zrelaksować u fryzjera, gdzie bez żadnych opłat uczesano mnie i pomalowano. Salon Ramsvik gustownie urządzony, zaś obsługa w nim przemiła. Dodatkowo większość osób znałam już z Empo, więc było sympatycznie. Oczywiście sama mogę się pomalować i mam wrażenie, że zrobiłabym to nieźle, ale czasem miło znaleźć się po drugiej stronie lustra. Wyszło naprawdę fajnie :-)


  Towarzystwo Ani było dodatkowym atutem :-D A to zdjęcie na tle pływającej choinki już po koncercie :-)

  Kurt Nilsen wykonał również kilka kolęd w ojczystym języku, a ostatnią zaśpiewał wraz ze stojącą i wzruszoną publiką. Całość wypadła na plus i przyznaję, że był to przemiły wieczór!

  A to Kurt w zupełnie innej aranżacji - takie przyjemne te moje Trole są, a Kurt ma fajny głos. Miłego słuchania :-)

  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!