• Wędrówką życie jest człowieka...

  Niecodziennik 27 | Szczęście człowieka  Każdy człowiek goni. Jak koń z pokrzywą pod ogonem i z klapkami na oczach. Pędzi ile sił jak osiołek za marchewką na kijku. Za rzeczami materialnymi. Za sukcesem... Ale tak naprawdę goni za pieniędzmi, choć nie nazywa ich po imieniu, bo ponoć śmierdzą.

  Przychodzi jednak taki dzień, u jednych szybciej u drugich tuż przed śmiercią, gdy pomimo wszystkiego co mamy czegoś i tak nam brakuje. Co za ironia losu! Rozglądamy się i nie wiemy.

  Oczy w obłędzie szukają. Serce również grzebie w emocjach a nogi stoją w miejscu.
  W końcu – eureka! Wiemy! Szukamy tego, co zostało zgubione po drodze – ze smutkiem stwierdzamy, że pominęliśmy to co najważniejsze w naszym życiu – LUDZI. Owszem, jest ich pełno tylko, że my czujemy się samotni na pustyni istnień. Dlaczego? Bo nie potrafiliśmy ich zauważyć pędząc. Czasem warto troszeczkę zwolnić i zaprzyjaźnić się z tym co biegnie obok nas.

  Tak zwyczajnie – razem o wiele raźniej dobiec do mety, zaś nagroda jest jak szczęście. Mnoży się gdy ją się dzieli – wszyscy to wiedzą, prawda?  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!