• Wędrówką życie jest człowieka...

  Bolek, Lolek i twórca niepotrzebny


  Ale zbaw mnie od nienawiści
  ocal mnie od pogardy Panie

  Lubię Modlitwę o wschodzie słońca, zawsze słuchając jej mam łzy w oczach. W myślach dośpiewuję sobie niepowstałe wersy... uchroń mnie od zapomnienia, od samotności strzeż mnie Panie. Bo nie ma nic gorszego w życiu jak samotność wśród tłumu. Poczucie, że jest się zupełnie nieużytecznym i niepotrzebnym potrafi powalić na kolana najsilniejsze jednostki. I mnie przeraża. Ta pustka, w której można się utopić.

  Polska jest krajem wybitnych twórców. Zapomnianych. Niepotrzebnych. Dziś na topie jest kicz-kultura. Choć jest wśród rodaków wiele wybitnych jednostek, to one nie tańczą dla nas. Jakoś nie im pisane disco-szoki, romanse i skandale. Ci co mogli wyjechali, zaś pozostali pogodzeni z klęską narodu, gorzkie wino samotnie piją do dna. 

  Kto z Was wie, kim jest Zbigniew Stanisławski? Przyznam szczerze, że mi również samo nazwisko nic nie mówiło. Oglądając reportaż Inki Boguckiej płakałam. Nie tylko ja. Film ten poruszył wiele ludzkich serc. Mówi się, że kobiety są wrażliwsze na cierpienie innych i niesprawiedliwość świata. Mam na to dowód, ale o tym za chwilę...
  We Włoszech mieszka Magda Fou. Jest założycielką Klubu Polki na Obczyźnie. Przywróciła życie Bolkowi i Lolkowi. Kukiełki są cudne. Prawda?

  Potem owocna burza mózgów wśród klubowiczek zaowocowała akcją, którą polecam tym, którym los innych nie jest obojętny. Chłopaki właśnie wyruszyli w wielką podróż dookoła świata. Spójrzcie na mapę! Jest troszkę niżej :-) Imponująca trasa. Odwiedzą każdą Polkę, która należy do klubu i miała ochotę ugościć chłopaków. Ja nie mogę się doczekać ich przyjazdu i mam już w głowie cały plan dnia, gdzie wieczorem obowiązkowo po raz setny obejrzymy z dziećmi wspólnie "Wielką podróż Bolka i Lolka".

  Nie muszę nikomu mówić, że ja wychowałam się na bajkach animowanych i nie jeden raz oczami wyobraźni przeżywałam wszystkie te przygody wcielając się w Tosię, która uwielbiała bawić się z Reksiem. Moje dzieci, choć zewsząd atakowane są chińską modną tandetą, to nadal do snu włączają sobie polskie bajki, a najbardziej lubią przygody Bolka i Lolka na Dzikim Zachodzie. Taka męska rzecz.


  A kogo to obchodzi? Czyli po co to zamieszanie? 

  Otóż cała podróż jest opisywana na poszczególnych blogach Polek na Obczyźnie, robione są zdjęcia, a chłopaki wysyłają kartki do Tośki, która obecnie jest w Polsce. Następnie powstanie album, dokumentujący całą eskapadę, który zostanie wydany. Cały zysk zebrany dzięki tej akcji zostanie przekazany panu Zbigniewowi, którego marzeniem jest pełnometrażowy film " Planeta Wyobraźni".

  Jeśli macie ochotę śledzić tę akcję, podaję na dole przydatne linki, a o co ciekawszych wydarzeniach oczywiście przeczytacie u mnie. Bolek i Lolek przylatują wiosną do Bergen! Mam nadzieję, że miasto nie przywita ich deszczem, a nawet jeśli, to nic! Karamba! Weźmiemy parasole :-) Mam plan, aby zebrać w ten dzień jak najwięcej mamusiek wraz z dzieciakami, aby chłopaki się nie nudziły! I oczywiście będzie jedno wielkie grupowe zdjęcie! O!

  Trasa Bolka i Lolka! Czyż nie jest to imponujące? 

  Gdy Pan Zbigniew dowiedział się o naszej akcji, wzruszony napisał do założycielki klubu taki oto list. Trudno się z nim nie zgodzić! Tak! Polki są najwspanialszymi kobietami na świecie! Prawda?


  Szanowna Pani Magdo.

  Serce pęka jak myślę o Was. Nigdy w życiu nie słyszałem o tak wspaniałych kobietach. i takim wspaniałym Klubie. Zawsze bardzo współczułem Polakom mieszkającym poza Polska, bo to zesłanie. Życie na obczyźnie to banicja. Pewnie Wam nie jest lekko. Dlatego cały czas z Redaktorką Inką Bogucką mówimy o Was i o Waszej inicjatywie, akcji pomocy, i chcemy o Was zrobić jakiś reportaż, czy dłuższy film. Było by fajnie spotkać się i porozmawiać, bo jestem pewny, że tematów byłyby miliony. Na internetowych sprawach się nie znam, dlatego cieszę się, że macie takie kontakty, ponieważ za jakiś czas dam Wam próbki z filmu, jakieś materiały, które przygotowujemy, z prośbą, abyście rozpropagowały w świecie Nasz film Planeta Wyobraźni. Może w ten sposób znajdziemy jakieś zamożne studio, które pomoże zrobić nam ten film. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję. Jesteście super. Zresztą co tu dużo gadać, Polki są najwspanialszymi kobietami na świecie, i basta.

  Zbyszek Stanisławski.

  Blog: Klub Polki na Obczyźnie
  Instagram: Bolek i Lolek wśród Polek

  Gdyby ktoś chciał wesprzeć akcję już teraz i pomóc to proszę bardzo! :) Dziękujemy!

  DANE DO RACH. PANA ZBYSZKA:
  ING BANK ŚLĄSKI
  80 1050 1445 1000 0022 5205 0709
  adres:
  Zbigniew Stanisławski
  ul.Traugutta 16/15
  30-549 Kraków
  Do przelewów zagranicznych:
  SWIFT/BIC: INGBPLPW
  IBAN: PL80105014451000002252050709
  PS. Jak Wam się podoba akcja?  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!