• Wędrówką życie jest człowieka...

  Motywacja nie nosi spódnicy!


  Nie oszukujmy siebie, że wszystko mamy pod kontrolą. Nie mamy! Brakuje nam czasu i marzeniem większości z nas jest zatrzymanie go, bądź względnie wydłużenie doby o kolejne 24 godziny. Codziennie rezygnujemy z czegoś, co chcielibyśmy zrobić tylko i wyłącznie dla siebie na rzecz tego, co musimy. Jeśli zaś uda nam się wygospodarować czas na przyjemności, to zawsze są one kosztem czegoś. 

  Ja dość często spotykam się z pytaniem, jak znajduję czas na wszystko. Otóż staram się łączyć to, co muszę zrobić z przyjemnościami. Gdy sprzątam słucham lekcji norweskiego bądź radia, by dowiedzieć się, co słychać w Polsce. Jadąc autobusem zawsze piszę, myślę i robię notatki. Nie lubię gotować, więc słucham swoich ulubionych piosenek, aby uprzyjemnić sobie tę powinność. Idąc z chłopcami na trening bądź na plac zabaw zawsze mam przy sobie książkę itd. 

  Dziś, maszerując, bo do biegania mi jeszcze daleko, przeczytałam całe najnowsze wydanie Alter Business Info. Muszę przyznać, że do kilku felietonów jeszcze powrócę, bo tematem przewodnim jest motywacja, a z tym różnie w życiu bywa. 

  Wywiadem numeru jest moja rozmowa z Karoliną Żuk. To nie pierwszy raz, kiedy rozmawiamy i jeszcze niejednokrotnie się spotkamy, bo wspólnych tematów mamy wiele. Łączy nas nie tylko płeć czy emigracja, ale i podobne zainteresowania. Co najważniejsze, Karolina lubi się swoją wiedzą dzielić, zaś ja uwielbiam przelewać słowa na papier.
  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!