• Wędrówką życie jest człowieka...

  Najbogatsze miasta przyszłości - Bergen & Trondheim  Jeśli wierzyć w to, co przedstawiła nam TVN24 i przyjąć listę, jaką przygotowali eksperci z amerykańskiej firmy konsultingowej McKinsey za prawdziwą, to nie pozostaje nam nic innego aniżeli cieszyć się kierunkiem emigracji jaki wybraliśmy.

  Mowa bowiem o siedmiu miastach i okręgach, które prawdopodobnie staną się najbogatszymi na świecie w ciągu najbliższych 10 lat.

  W rankingu tym znalazły się, co wcale mnie nie dziwi, dwa miasta norweskie - Bergen i Trondheim, tuż obok Dohy (Katar), Hwaseong (Korea Południowa), Asan (Korea Południowa), Zagłębie Ruhry (Niemcy) i Makau (Chiny).

  Bergen już teraz jest bardzo zamożnym miejscem. Zawdzięcza to przemysłowi stoczniowemu, olejowemu i spożywczemu. Port ten jest również centrum finansowym jak i kulturalno-naukowym. To tu powstała w 1851 roku pierwsza scena założona przez Ole Bulla. To również na tej skalistej ziemi bez większych problemów znajdują zatrudnienie emigranci, w szczególności Polacy, którzy są znani ze swojej pracowitości i solidności. Jedna z popularniejszych tutejszych agencji rekrutacyjnych zajmująca się branżą budowlaną wynajmuje przeciętnie około 250 pracowników.

  Trondheim dla odmiany słynie z wynalezienia systemu łączności GSM. Osoby związane z nowymi technologiami pokochają to miejsce bez dwóch zdań, zwłaszcza że nie pada tu tak często jak w Bergen :-) 

  Teraz, znając już przyszłość, czas zacząć wizualizować nasze świetlane lata w Skandynawii, co Wy na to? Prawda, że taka mała rzecz cieszy i poprawia humor, zwłaszcza że za oknem świeci słonko. Pogoda iście dla bogaczy! Żyjemy w ciekawych czasach, a co najważniejsze w dobrym miejscu. 

  A oto jak analitycy, tudzież dziennikarz, argumentują wybór najbogatszej siódemki przyszłości :-) Sprawdźcie sami: link.

  Miłych marzeń!  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!