• Wędrówką życie jest człowieka...

  Jak zaoszczędzić na jedzeniu?


  W Norwegii paradoksalnie taniej przyjdzie nam się ubrać aniżeli wyżywić. Bardzo fajną, firmową i modną kurtkę przeciwdeszczową, która posłuży nam kilka lat, w sezonie przecen kupimy za 300 - 900 NOK. Za to 300 koron w spożywczym wydamy tylko na mleko, chleb, ser i pomidory. Paranoja!

  Ceny jedzenia są obłędne, więc im wcześniej przestaniemy je porównywać do tych polskich, niemieckich czy nawet szwedzkich, tym lepiej dla nas.

  Sytuację należy zaakceptować i nauczyć się korzystać z przecen. Gazetki promocyjne znajdziemy co najmniej raz w tygodniu w naszej skrzynce pocztowej. Na każdej z nich widnieją daty od kiedy do kiedy ceny obowiązują. Ja na samym początku wyrzucałam je do kosza, teraz przeglądam uważnie i zapamiętuję to, co mnie interesuje - tym sposobem jestem w stanie zaoszczędzić tygodniowo około 100-300 koron. Dla kogoś może to nic, ale ja mam przynajmniej na kawę w mieście :-)

  Bardzo przydatna jest strona: http://enhver.no/priser/27/, na której znajdziemy ceny wybranego produktu, w każdym z sieciowych marketów na obowiązujący tydzień. Oczywiście jest też aplikacja na telefon. Sprawdź teraz!

  W tym tygodniu na wybranych 75 produktach zaoszczędzimy najwięcej robiąc zakupy w Rema 1000 - 2094, zaś najwięcej wydalibyśmy w Coop mega - 2334 NOK. O dziwo w jednym z droższych, ale i najlepszych jakościowo marketów Meny za te same produkty zapłacilibyśmy 2331 NOK, o całe 3 korony mniej niż w Coop, ale to zawsze trzy korony, prawda? ;-)

  http://enhver.no/priser/27/


  A oto popularne sklepy spożywcze w Norwegii: 

  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!