• Wędrówką życie jest człowieka...

  Warzywne pyszności


  Dzieci wyjechały, a my z mężem w końcu możemy od rana do nocy grać w zielone. No prawie... Przez dwa tygodnie postanowiliśmy odstawić zupełnie pieczywo i produkty mleczne.

  Bardzo nam zasmakowały warzywne wariacje obiadowe. Głównie koncentrujemy się na zielonych. Nie wiem na ile te posiłki są dietetyczne, ale na pewno są wartościowe i pyszne.

  Dodatkowo, co ważne dla nas kobiet, potrawy te szykuje się góra pół godziny! Pozostały czas, który nam pozostaje można wykorzystać na swoje talenty i pasje. Ja wykorzystuję go na naukę norweskiego. Postanowiłam sobie, że po wakacjach będę już mówić! Plan ambitny, ale co! Nie będę się tym przejmować, zwłaszcza że zielono mi :-)

  Zdrowego smacznego! :-)


  Sałata. Bardzo klasyczna. Liście szpinaku, sałata lodowa, rukola, pomidor, żółta papryka, pestki dyni, jajko, oliwki :)

  Kurczak pieczony z ziołami a na nim pasta z awokado ( awokado, czosnek, sól i pieprz) do tego brokuły z pestkami słonecznika i czosnkiem. Na deser koktajl truskawkowy na mleku kokosowym z dodatkiem imbiru i cytryny.
  Pierś z kurczaka, fasolka szparagowa, kalafior, brokuły, pieczarki, lubczyk, pieprz, kurkuma, imbir.   0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!