• Wędrówką życie jest człowieka...

  Woda i miód to cud
  Z różnego rodzaju źródeł wiecie już, że na czczo, zaraz po wstaniu, warto wypić wodę. Jedni mówią, że samą, inni, że z cytryną, a nawet imbirem. Wszystko to ma działanie oczyszczające nasz organizm z toksyn. A jakie korzyści ma picie ciepłej wody z miodem? 
  • minimalizuje problemy z żołądkiem 
  • wzmacnia układ odpornościowy
  • pomaga w walce z zapaleniem oskrzeli
  • oczyszcza organizm z bakterii i pomaga w walce z wirusami
  • pomaga przy problemach z oddawaniem moczu
  • odmładza i oczyszcza skórę. 
  Ja piję od miesiąca wodę z imbirem i cytryną. Posmakowała mi. Robię rano półtoralitrowy dzbanek i wypijam go w ciągu dnia. Lepiej się czuję. Mam poczucie, że jestem lżejsza i mój brzuch jest mniejszy - albo przybrał zupełnie inny kształt. 

  Teraz do mojej mikstury dodam miód. Żaden z tych składników się nie gryzie, zatem spróbuję. Napój taki  nie zaszkodzi. Może jedynie pomóc. Zresztą już niejednokrotnie przekonałam się o walorach miodu. Gdy tylko czuję się zmęczona i nic mi się nie chce, to jem łyżeczkę słodkiego nektaru i od razu mi lepiej. Po prostu powraca energia!  

  Myślę, że jesienią będzie to rewelacyjna mikstura - nie tylko ogrzeje mnie od środka, ale też pomoże przetrwać te mokre miesiące, w których co chwila chodzę zasmarkana. 

  Spróbuj i Ty. Co Ci szkodzi? Zdrowego smacznego :-)   0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!