• Wędrówką życie jest człowieka...

  Smutek i Plotkara



  Goście w dom, Bóg w dom.

  Smutek i Plotkara to postacie z nowej wspaniałej bajki dla dzieci, która nie ma możliwości powstania, bo jej autor żyje w Polsce. Nie narzeka, choć ma na co.

  Użala się za to nad nami, kobietami rozsianymi na rożnych krańca świata. Zbigniew Stanisławski, bo o nim mowa, nazywa to banicją i nie wyobraża sobie, jak nam musi być ciężko żyć z dała od ukochanej ojczyzny. My sobie wyobrażamy. Żyjemy tęskniąc raz więcej, raz mniej za krajem naszego dzieciństwa, próbując na obczyźnie się zadomowić. Mawiają, że człowiek do wszystkiego jest w stanie się przyzwyczaić, dokładnie tak jest.



  Smutne słowa napisałam, ale może na tyle one poruszą serca ludzi, że uda się zebrać pieniądze na realizację projektu, o którym więcej przeczytacie TU

  Smutek i Plotkara są w podróży dookoła świata. Spójrzcie na mapę poniżej.


  Moi goście są zachwyceni dosłownie wszystkim, no może trochę im się udzieliło moje narzekanie na górki. Słowem podzielają moje zdanie i Smutek przyznał szczerze, że musi przejść na dietę, bo te wzniesienia go zamęczą. To jest nas dwoje.





  Rynek, a właściwie port przyprawił, ich o mały zawrót głowy. Musiałam pilnować Plotkary i być bardzo czujna. Biegała pomiędzy stoiskami z rybami kosztując owoców morza, zaś Smutek trochę przemókł i kichał co chwila. Nie bawił go słynny targ rybny, ani widoki z góry. Najchętniej siedział w rękach Michała, który cały czas uczył go bergeńskiego dialektu.






  Po dniu pełnym atrakcji, wszyscy zadowoleni szli do domu, by chwilę odetchnąć przed kolejną podróżą :-) 
  Mam nadzieję, że projekt się Wam podoba i będziecie go śledzić na Facebooku 

  I jeszcze dwa zdjęcia, które powstały podczas bawienia się telefonem :D 






  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!