• Wędrówką życie jest człowieka...

  Zrozumieć Barnevernet | Moja Norwegia
  Co jakiś czas w różnych regionach Norwegii odbywają się spotkania z przedstawicielami Barnevernet, norweskiego Urzędu Ochrony Praw Dziecka. Ja udałam się na to zorganizowane w Bergen, które odbyło się 3 listopada w Kafe Magdalena. Byłam pewna, że na tak ważne dla nas, rodziców, spotkanie przybędą tłumy zainteresowanych. Nic bardziej mylnego. Dlaczego?
  Nie wiem i sądzę, że na próżno szukam logicznej odpowiedzi. Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to problemy z porozumiewaniem się, bo spotkanie prowadzono po norwesku, a jak wiadomo, my – Polacy – mamy z tym duże problemy.

  Panicznie boję się tego urzędu, bo wciąż słyszę o nim przerażające rzeczy, dlatego postanowiłam zajrzeć w paszczę lwa, pomimo średniej znajomości języka. Pomyślałam, że przecież zawsze można się kogoś dopytać, gdy coś nie będzie zrozumiałe. 

  Czytaj dalej TU

  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!