• Wędrówką życie jest człowieka...

  Kalendarz adwentowy 10 | Bergen
  Bergen ma w sobie pewną magię. Wierzę, że każde norweskie miasto ma swój niepowtarzalny urok. Tu bez względu na pogodę jest zwyczajnie pięknie. Co więcej, w ciągu jednego dnia możemy mieć deszcz, grad, śnieg, wiatr i słońce na bezchmurnym niebie. Wszystko jest możliwe. Bergen ma też niesamowity dar zacierania obrazów.

  Często porównuję pogodę w tym miasteczku do ciężkiego porodu. Człowiek męczy się w strugach deszczu, krople podrażniają naszą cierpliwość, szal gęsto spowijający szyję nie pozwala oddychać. Nadzieja na piękny, słoneczny i radosny dzień rodzi się w potwornych bólach, niemniej gdy słońce pojawi się na niebie w sekundzie zapominamy o tym, co musieliśmy przejść. Nie jest tak?

  Szaruga bergeńska

  Szaruga bergeńska 
  Pochłania uśmiechy
  Otula niemą wilgocią
  Nieskończoną

  Krople wyryte
  W sercach z kamienia
  Posępnych cieni
  Człowieka

  Mżyście tańczy na wietrze
  Po ciemku szepcze
  Zaklęcie 
  Nie znacie mnie jeszcze

  Depresją zatacza kręgi
  Nie złota ani czerwona
  Przez słońce zuchwale zdradzona
  Bergeńska jesień upiorna

  Wisi na drzewie
  Nadziei w szarości 
  Nie szukaj
  Krople marzeń wypuszcza 
  Z ręki...

  Pejzaż bergeński   0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!