• Wędrówką życie jest człowieka...

  Kalendarz adwentowy 13 | Wdzięczność
  Bezpieczeństwo... Lubimy czuć się bezpiecznie. Pod każdym względem. Wtedy mamy spokój wewnętrzny i normalnie funkcjonujemy. Ten rok jest wyjątkowy. Jak podaje Trygg Trafikk w 2015 na norweskich drogach nie zginęło ani jedno dziecko poniżej 10. roku życia. Ale to nie wszystko.

  W ciągu jedenastu miesięcy na skutek wypadku drogowego śmierć poniosło 113 Norwegów, zaś w samym czerwcu 2015 w Polsce zginęło 199 osób. Co by nie mówić o tym miejscu, to tu czuję się bezpiecznie. Jestem spokojna o swoje dzieci. Wystarczy, że któreś z nich zbliża się do krawężnika, a już wszystkie samochody zwalniają. Cieszę się, że żyję w kraju, który w tym roku jest najbezpieczniejszym na świecie. 

  Jestem wdzięczna, czy to nie wystarczający powód?
  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!