• Wędrówką życie jest człowieka...

  Kalendarz adwentowy 14 | Bądź wolny
  Święta to magiczny okres. Czas, kiedy koncentrujemy się na rodzinie i najbliższych przyjaciołach. Cała reszta ludzi, która nas otacza, na chwilę, na ten krótki czas przestaje być ważna. I to jest dobre i bardzo potrzebne, choć niestety wkrótce wszystko powraca. Nie zdajemy sobie sprawy, że znowu na kolejny rok wpadamy w sidła uzależnień.

  Uzależnień od innych i ich sposobu na życie. My, nasza piękna dusza, zostaje na lata zniewolona. Bo ludzie i ich pomysły na świat zabijają w nas własne wyobrażenia. Zaczynamy być niewolnikami norm, które zostają nam narzucone i nie są tym, o czym śnimy po nocach. Nie zdajemy sobie sprawy, że prawie każdy moment swojego życia poświęcamy na zjednywanie sobie ludzi. Po co? Otóż my boimy się samotności. Życie bez innych wydaje nam się ponure i pozbawione sensu.

  Jesteśmy w stanie sprzedać diabłu duszę, byleby nikt nas nie wyśmiał i nie odrzucił. Bez mrugnięcia oka w sekundzie potrafimy zmienić swój światopogląd, sposób ubierania się, mówienia, spędzania wolnego czasu, postępowania czy myślenia.

  Ale czy to uczyni nas lepszymi? Czy to jest dobry sposób na przeżycie tego życia? Czy to nie jest humanitarnym zniewoleniem, na które my świadomie przystajemy, nie zdając sobie sprawy, że to jest największa głupota?

  Zacznij myśleć.

  Buduj swoją samoświadomość i uwolnij się z matriksa poprzez czynności, które kochasz robić niezależnie od tego, czy one są modne, czy przyniosą sukces, pochwałę innych czy też nie. Poczuj przyjemność z ich wykonywania. Tak zwyczajnie. Oddaj się temu, bo to jeden z pierwszych kroków do wolności. Znajdź to. Koniecznie! Ci, którzy zasługują na miano przyjaciół zostaną z Tobą nie z przymusu czy strachu, ale z czystej przyjemności przebywania z osobą spełnioną. Bądź wolny!
  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!