• Wędrówką życie jest człowieka...

  Kalendarz adwentowy 15 | Systematyczność  Sukces jest sumą drobnych wysiłków powtarzanych z dnia na dzień.
  Systematyczności nie da się odziedziczyć w genach. Silne poczucie obowiązku pewnie tak, ale to nie to samo co robienie tych samych rzeczy dzień po dniu. Zawsze myślę o takich poukładanych ludziach, że ich życie musi być bardzo proste i pozbawione spontanicznych chwil. Monotonne. Niemniej gdy patrzę na siebie, widzę chaos. Istny armagedon. Nic nigdy nie jest zrobione z rezerwą czasową. Wszystko na styk. 

  Wiem, że ja zawsze zdążę, choć z językiem wywieszonym po pas. Bo biec trzeba. Terminy gonią. Jest dziesiąta wieczór, a ja zasiadam dopiero do tego wpisu. Gdybym miała go przygotowanego chociaż z dziennym wyprzedzeniem, to bym go ze spokojem dała w ciągu dnia... ale ja nie. Konsekwentnie brnę w swoją niesystematyczność. 

  Dziś pytanie do Was, kochani, jak sobie z tym poradzić? Marzy mi się dzień, kiedy to wstanę i ze spokojem zacznę odhaczać zadania z kalendarza, bez pośpiechu, z uśmiechem i poczuciem, że to przybliża mnie do celu.
  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!