• Wędrówką życie jest człowieka...

  Kalendarz adwentowy 17 | Dobro powraca  Mówimy o tym bardzo często, choć bez większego przekonania, bo życie nie raz dało nam porządnie w kość. Dobro powraca? Akurat! Tyle w życiu człowiek dobrego zrobił i nic. Wciąż napotyka na same przeszkody. Zawodzi się na ludziach. Doświadcza nieprzyjemnych sytuacji. Gdzieś jeszcze podświadomie liczy na jakiś dobry gest, zrozumienie i szacunek od innych, ale cierpliwość ma swoje granice. Ile można czekać? Pamiętam jak Jola, moja serdeczna przyjaciółka, powtarzała mi, że dobro powraca jak bumerang. Nigdy nie wiadomo, z której strony uderzy i z jaką siłą. 

  I jeszcze jedna rzecz, w sumie najważniejsza. Jeśli pomagasz, to nie oczekuj podziękowania czy wdzięczności. Przecież nie po to to czynisz... One mogą nadejść, ale zupełnie od innej osoby niżeli się spodziewasz. Kiedy o tym myślę, dochodzę do wniosku, że my często nie zauważamy tej wdzięczności. Zaślepieni pragnieniem czegoś wielkiego i namacalnego nie zauważamy tych najmniejszych przejawów miłości.

  Dziś mam dla Was trzy piękne i poruszające filmiki, reklamy społeczne, które mają na celu uświadomienie nam jak dobro się rozprzestrzenia. Mam nadzieję, że się wzruszycie jak ja i już nigdy więcej nie będziecie wątpić w ogromną siłę jaką ma w sobie zwykła ludzka życzliwość.


  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!