• Wędrówką życie jest człowieka...

  Kalendarz adwentowy 20 | Tradycje, które łączą rodzinę
  W święta tęsknię najbardziej. Za Polską, za rodzinnym domem, za zapachem pastowanej przez tatę podłogi. Będąc z dala bardziej doceniamy to, co zostało za nami. Co roku w moim domu, który stworzyłam z mężem i dziećmi staramy się podtrzymać tradycję, bo to jedna z rzeczy, która łączy rodzinę. Staramy się, aby każdy z nas czuł się kochany. Rozumiany. Ważny i potrzebny. Nie jest to wcale takie proste, niemniej warto próbować w imię miłości. Co jeszcze przyczynia się do budowania więzi rodzinnych?
  • Wspólne posiłki, bo przy stole toczą się najlepsze rozmowy.
  • Podział obowiązków, bo to uczy samodzielności, zaradności jak i wzajemności. 
  • Dotrzymywanie obietnic, bo to uczy zaufania. 
  • Wspólne pasje, bo to czas na bycie razem. 
  Rok temu zrobiłam prezentację, aby przybliżyć nasze świątecznie tradycje norweskim koleżankom. Starałam się w wielkim skrócie pokazać to, co ważne dla nas. Przybliżyć naszą kulturę. Robiłam ją razem z dziećmi, świetnie się przy tym bawiąc. 

  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!