• Wędrówką życie jest człowieka...

  Kalendarz adwentowy 22 | Przyzwyczajenie
  Przyzwyczajenie jest największym wrogiem postępu. Naszym też. Wiemy doskonale, że można inaczej, lepiej, prościej, a jednak my wybieramy tę drogę, którą dobrze znamy. Dlaczego?

  Boimy się. Zmiany nas paraliżują. Nie wiemy czy podołamy wyzwaniu. Nie wierzymy w siebie ani dobre zakończenie, a co za tym idzie nie robimy nic. Stoimy w miejscu. Czasami pokręcimy się w kółko. Co zatem zrobić, by ruszyć się ze swojego wysiedzianego, ciepłego i idealnie dopasowanego fotela, gdy tyłek ciąży?

  Po pierwsze nie rozumiemy, że porażka jest wpisana w naturalny proces zmian. Nie od razu Kraków zbudowano. Thomas Watson powiedział, że "najszybszą drogą do sukcesu jest podwojenie ilości błędów, które popełnimy" i należy mu uwierzyć, a nie polemizować. To pobudza naszą pomysłowość, innowacyjność i kreatywność. I tego się trzymajmy.

  Nasze życie to system powiązań, relacji i uzależnień. Gdy jednak uświadomimy sobie i zrozumiemy, że jesteśmy wolnymi ludźmi, dostajemy skrzydeł, by wysoko wznieść się w nieznane. Nie bez strachu, ale z dotąd nieznaną odwagą i przekonaniem, że podążamy właściwą drogą.

  Podejmij ryzyko. Żyje się raz!  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!