• Wędrówką życie jest człowieka...

  Długi weekend za pasem – co zabrać ze sobą na wyprawę do hytty i wypad w góry?  Ubrania na zmianę, jednorazowy grill, czekolada, przenośna ładowarka… – to tylko część rzeczy, które warto zabrać ze sobą na odpoczynek w hyttcie lub na wypad w góry. W Norwegii za pasem długi weekend, przygotowaliśmy więc subiektywną listę rzeczy, które mogą się przydać. Przeczytajcie!
  Przed nami jeden z najdłuższych i najbardziej wyczekiwanych weekendów w Norwegii. Pogodę w maju uważa się za najpiękniejszą w ciągu całego roku, więc najchętniej spędzalibyśmy całe dnie na świeżym powietrzu. Wielu z nas wyjeżdża w góry do hytte albo organizuje wycieczki pod namiot czy też jednodniowe wypady. Niezależnie, jakie atrakcje sobie zaplanowaliśmy, jest kilka rzeczy, bez których nasza wyprawa może zakończyć się fiaskiem, zwłaszcza gdy jedziemy z dziećmi. Być może Wy macie zupełnie inne doświadczenia? Jeśli tak, to podzielcie się nimi, bo jesteśmy ciekawi. Jednak najpierw nasza lista – absolutnie obowiązkowa!

  Towarzystwo to podstawa

  Towarzystwo to kluczowa sprawa. Pogoda, warunki mieszkaniowe, ani żadna inna rzecz nie są w stanie zepsuć nam wypoczynku tak, jak nieodpowiednie towarzystwo. Czasami nawet lepiej jechać samemu, aniżeli być uzależnionym od humorów innych. Warto o tym pomyśleć i zadbać nie tylko o siebie, ale i o dzieci, które powinny mieć kolegów mniej więcej w tym samym wieku. Na wyjeździe ma być miło, wesoło i bezkonfliktowo, dlatego rodzina i bliscy przyjaciele to gwarancja, że nie tylko odpoczniemy, ale i będziemy się dobrze bawić. To również wspaniała okazja, by nadrobić wszystkie towarzyskie zaległości, jak i poświęcić dzieciom czas na zabawy.

  Szybko, smacznie i z grilla

  Może to wydaje się oczywiste, ale warto wspomnieć. Żadna z kobiet nie chce spędzić tego czasu w kuchni, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w to, co można szybko przygotować do jedzenia. W tej sytuacji najlepiej sprawdzą się potrawy z grilla – smaczne i proste w przyrządzaniu. W Norwegii najpopularniejsze są jednorazowe grille, które mają to do siebie, że są niewielkie i można je wszędzie ze sobą zabrać. Na liście niezbędnych rzeczy są absolutnie obowiązkowe!

  Przyprawy dodadzą energii i pobudzą zmysły

  Po wielu miesiącach, gdy pogoda nas nie rozpieszczała, warto pobudzić naszą energię. W górach świetnie sprawdza się cynamon, wanilia, a także imbir, który powinien być obowiązkowym dodatkiem do potraw, ale także herbaty. Czytaj więcej...


  Tekst ukazał się na łamach Moja Norwegia w dniu 12 maja 2016
  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!