• Wędrówką życie jest człowieka...

  Rukola na stole


  Lubicie rukolę? Kiedyś była bardzo popularna, potem na długo zniknęła by znowu powróić na stałe do naszej kuchni. Pierwszy raz gdy dodałam ją do sałatki wszyscy domownicy się skrzywili i nie tknęli. Ostry zdecydowany smak złamany orzechem i odrobiną chrzanu. Byłam zawiedziona. Szczerze mówiąc ja tu się staram i chcę przemycić solidną dawkę witamin a tu taka niewdzięczność z ich strony. 

  Rukola - zawiera osiem razy więcej wapnia, pięć razy więcej witaminy A, witaminy C, K i cztery rzy więcej żelaza niż ta sama ilość sałaty lodowej. Imponujące, prawda? 
  Dodatkowo chroni nas przed nowotworami i zwiększa odporność. 

  Po pierwszej nieudanej próbie podjęłam jeszcze jedną. Tym razem połączyłam ją z łososiem wędzonym i podałam jako kolację domownikom. Wszyscy o dziwo zjedli. Ponoć mówi się, że człowiek musi coś czego nie lubi spróbować 21 razy aby za 22 uznać, że lubi:) Coś w tym jest! 

  Sałatka: 

  Liście rukoli porawć na mniejsze kawałki i ułożyć na nich łososia. Dodać pokrojone pomidory, paprykę, ogórki, rzodkiewkę i czarne oliwki. Posypać pestkami z dyni. Polać sosem - 2 łyżki oleju, 2 łyżki octu winnego, łyżeczka musztardy, sól i pieprz. 

  Smacznego! 









  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!