• Wędrówką życie jest człowieka...

  Babcia
  Babcia 

  Zapachniało szarlotką
  Z jabłek kradzionych nocą
  W domu, gdzie dywan na ścianie
  I ogień pod kuchnią glinianą

  Ramię zziębnięte nocą
  Gdy gwiazdy liczę na niebie
  Przykrywasz ciepłym wspomnieniem 
  Zrobionym na drutach przez Ciebie

  Poleciała łza na widok tego obrazu
  Bo choć nie raz chciałam Cię wyśnić 
  Nie przyszłaś do mnie ni razu 

  A teraz, gdy wcale nie proszę 
  Siadasz obok i czoło całujesz
  Czy wiesz, że
  zapach listopadowego deszczu
  Pozostał na Twych włosach?

  Wiersz dla babci Lali, która odeszła od nas 1 listopada 2015 


  0 komentarze:

  Prześlij komentarz

   

  Gdzie mnie znaleźć?

  Na pewno tutaj, ale jeśli komuś mało, to gorąco zapraszam na Facebooka. Po pierwsze na fanpage Kobieta na swoim, powiązany ściśle z tym blogiem, ale bogatszy również w inne treści. Nie można pominąć Propter Familia , gdzie znajdziecie wszystkie informacje o bieżącej działalności organizacji. Moją bieżącą publicystykę związaną z pobytem w Norwegii znajdziecie na portalu Moja Norwegia. Odsyłam także do ikon społecznościowych na górze strony.

  Moje projekty

  Realizuję się na wielu polach, jak na nowoczesną kobietę renesansu przystało ;-) Jestem założycielką organizacji Propter Familia, która działa w norweskim Bergen. Jej głównym zadaniem jest pomoc Polakom w Norwegii oraz ich integrowanie wokół wartościowych inicjatyw. Jestem blogerką, co widać najlepiej na przykładzie tej strony. Pisuję wiersze, które póki co zyskują uznanie w internecie, ale mam nadzieję, że już wkrótce zaistnieją także poza nim. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o moich działaniach, po prostu śledźcie tego bloga :-)

  O mnie

  Nazywam się Justyna Kotowiecka. Kim jestem? Przede wszystkim żoną, matką i typową strażniczką domowego ogniska. Jednak chcę od życia więcej, dlatego angażuję się w przeróżne inicjatywy. Piszę, tworzę, a swoją twórczością dzielę się z ludźmi w internecie. Zapraszam Was do mojego świata!